Mattilda, bu kez Meksika’daki özel okulların ötesine geçmek için 19 milyon dolar daha aldı

rent a car 34

duyurulmasından dokuz ay sonra tohum yuvarlak, mattildaÖzel okullar için tahsilat yönetimi ve ödeme işlemleri sağlayan Mexico City merkezli bir şirket olan 19 milyon dolarlık A Serisi yatırımla geri döndü.

Sonraki turda, GSV Ventures bu sefer yeni sermaye akışına liderlik ediyor ve tohuma öncülük eden FinTech Collective ve Dila Capital’e katıldı. Şirket şimdi toplam 39 milyon dolar topladı.

Kurucuları José Agote, Jesus Lanza, Juan Pablo Bravo, Adrián Garza ve Ileana Gómez, daha önce Lottus Education’da birlikte çalıştıktan sonra 2022’de mattilda’ya başladı. Şirketi, okullar için uçtan uca bir tahsilat yönetim platformu olacak ve genellikle aylık ödeme yapan ebeveynler için WhatsApp bağlantılarından banka havalelerine ve nakde kadar çeşitli ödeme seçenekleri sağlayacak şekilde tasarladılar.

Ayrıca mattilda, okulların aylık nakit akışlarını daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olur ve okulların daha hızlı büyüyebilmeleri için üç ila 12 aylık gelire eşdeğer kredilere başvurabilecekleri bir kredi programına sahiptir.

Geçen Ekim ayında, CEO Agote bana mattilda’nın ödemelerini topladığı 14.000 öğrenciye yaklaştığını söyledi. Bugün, bu 35.000 öğrenciye ulaştı. Aynı dönemde şirket, personel sayısını 60’a çıkarmak için 10 yeni çalışan ekledi.

Ayrıca şirket, Agote’nin İspanyolca konuşan Latin Amerika’da 2 milyondan fazla öğrenciye hizmet veren bölgenin en büyük akademik içerik platformu olarak tanımladığı Santillana ile özel bir ticari ittifak kurdu.

Agote, “İki amaca hizmet ediyor: Özel bir şekilde erişebildiğimiz devasa bir boru hattı,” dedi. “Aynı zamanda endüstri için büyük bir lastik damga. Büyümeyi başardık ve sağlam bir hizmet ve platforma sahip olduğumuzu kanıtladık.”

Agote, gelir artışıyla ilgili ayrıntılara girmeyi reddetti, ancak gelirin “orantılı bir şekilde arttığını” ve mattilda’nın topladığı öğrenci sayısını iki kattan fazla artırdığını söyledi.

Bu arada Agote, sadece Meksika’da 5 milyon öğrenci olduğunu söylüyor, “dolayısıyla daha gidilecek çok yol var.”

Yeni sermaye, bunu yapmasına yardımcı olacak ve planları, Latin Amerika’nın yanı sıra bu birincil pazarda genişlemeyi içeriyor. Şirketin en uygun olacağı ülkelerin bir listesi var – Kolombiya’yı olası bir ilk mekan olarak gösteriyor. Ayrıca mattilda, bu yıl içinde duyurulacak bazı yeni hizmetler ve ürünler üzerinde çalışıyor.

Agote, “Uluslararası genişleme konusunda çok iyimseriz” dedi. “Ve sermaye, büyümeyi yavaşlatmamıza ve hangi okullara katılacağımız konusunda çok seçici olmamıza izin veriyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın