Mastercard, güvenlik ve basitliğe öncelik verilirse, blockchain teknolojisinde ‘çok fazla umut’ görüyor

Ana akım markalar ve finansal hizmetler firmaları kripto sularını test ediyor, ancak birçoğu belirsizlik ve genel bir güven eksikliği nedeniyle blok zincir alemine tam olarak dalmaktan çekiniyor.

Her endüstrinin kendi hıçkırıkları ve tümsekleri vardır, ancak kripto, özellikle son zamanlarda sert bir darbe aldı ve ölçeklenmeye çalışırken düzenleyicilerden gelen birçok ters rüzgar ve kendi iç tuzaklarıyla karşı karşıya kaldı.

Mastercard’ın EVP’si ve kripto ve blockchain başkanı Raj Dhamodharan, şirketin Kuzey Amerika İnovasyon Günü etkinliğinde blockchain odaklı bir panel sırasında “Kripto endüstrisi son birkaç çeyrekte çok şey yaşadı” dedi.

Web3 dünyası önemli bir sermaye, yenilik ve yetenek akışı görse de, geleneksel oyuncuların yanı sıra yeni oyuncuların da ekosisteme güvenle girebilmesi için daha fazla çalışma gerekiyor.

Dhamodharan, “İnsanlar kriptoya bakıyor ve bunu bir yatırım olarak düşünüyor, ancak bir bütün olarak finans endüstrileri için çok daha yararlı olan koca bir sektör var” dedi. “Teknolojinin kendisi çok fazla umut vaat ediyor.”

Dhamodharan, kripto teknolojisinin bugün sermaye ve değeri depolama ve taşıma yeteneği gibi bir avuç kullanım durumu ve yardımcı programa sahip olduğunu, ancak güvenlik ve basitliğe öncelik verilmediğinde bu kullanım durumlarının sınırlı olduğunu söyledi.

Güvenlik ve siber inovasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı Johan Gerber, “Bu teknolojinin küresel olarak ölçeklenmesi için ihtiyacınız olan şey, birlikte çalışabilirlik ve güvenin altında yatan güvenliktir” dedi. Mastercard, küçük girişimlerden büyük finansal kurumlara kadar herkesin yenilik yapmasına ve üzerine inşa etmesine izin veren teknolojik bir temel sağlamayı amaçlamaktadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın