M&A geri döndü ve işletme sıcak

sessiz geçti teknoloji M&A söz konusu olduğunda yıl. Aslında, bu haftaya kadar, yalnızca bir avuç önemli kurumsal anlaşma olmuştu. Nakit eksikliğinden mi, yüksek faiz oranlarından mı yoksa alıcıların belirsiz bir piyasada dikkatinden mi kaynaklandığı belli değil, ancak bu hafta aniden, sanki M&A kapıları nihayet açıldı ve biraz hareket görmeye başladık.

Soru, bunun anlık bir coşku patlaması mı yoksa uzun zamandır beklenen bir M&A fantezisinin başlangıcı mı olduğudur. Zaman gösterecek, ama Pazartesi günü IBM, Apptio’yu yakaladı Databricks, haftanın (şimdiye kadarki) en pahalı anlaşmasında 4,6 milyar dolara MosaicML oluyordu Thomson Reuters 1,3 milyar dolara satın aldı 650 milyon dolarlık Casetextve Düşünce Noktası BI platformunda toplandı 200 milyon $ için Mode Analytics.

Haftanın ilerleyen saatlerinde Visa, 1 milyar dolar ödeyeceğini açıkladı. Brezilyalı fintech girişimi Pismo.

Bu, süreçte toplam 7,75 milyar doların el değiştirmesiyle bu kadar kısa bir süre için adil bir faaliyetti. Bunun en büyük nedenlerinden biri, makine öğrenimi modellerini beslemek için yapay zeka ve verilere yönelik artan ilgidir. Şirketler, yapay zeka araçlarını dahili olarak oluşturmalarına veya mevcut bir teklifin parçası olarak eklemelerine yardımcı olabilecek parçalar için alışveriş yapıyor. Öyleyse, Pazartesi günkü dört anlaşmadan üçünün yapay zeka veya veri içermesi, bu tür mülklerin önümüzdeki aylarda hareket halinde olacağı noktasını eve götürmesi belki de şaşırtıcı değil.

Mosaic’e yığını için çok ihtiyaç duyulan bir teknolojiyi alması için 1,3 milyar dolar ödeyen Databricks kesinlikle değerlemelerin artacağını ve benzer girişimlerin reddedemeyecekleri teklifler almaya başlayabileceğini gösteriyor.

bir şeylerin başlangıcı olabilir

Boston merkezli yatırım şirketi Underscore VC’nin genel ortağı olan Lily Lyman, yapay zeka, veri veya başka bir nedenden ötürü, bunun, başka seçenekleri olmayan şirketler yeni arayışlara başlarken bir günlük faaliyet patlamasından daha sürdürülebilir bir şeyin başlangıcı olabileceğini düşünüyor. alıcılar

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın