LG’den iki yeni monitör: UltraGear OLED ve UltraFine Ergo AI

LG’den iki yeni monitör: UltraGear OLED ve UltraFine Ergo AIAlmanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilecek IFA 2022’ye kısa bir süre kala fuara katılacak firmalar sergileyecekleri ürünleri duyurmaya başladı. Bu şirketlerden önde gelen LG, Berlin’e getireceği yeni monitörlerini duyurdu. LG UltraGear OLED oyun monitörünü ve UltraFine Ergo AI modelini tanıttı.

LG’nin 240 Hz yenileme hızına sahip ilk kavisli OLED monitörü olan 45 inçlik UltraGear, oyunu maksimum düzeyde yaşamak için tasarlandı. Monitör, görsel performans ve hızın yanı sıra, profesyonel oyuncuların talep etmiş olduğu tüm özellikleri bir arada sunuyor.

45GR95QE, LG’nin 21:9 en boy oranı ve WQHD (3440 x 1440) çözünürlüğe sahip ilk 45 inç kavisli OLED oyun monitörü olmasının yanı sıra, 45 inç ekran boyutunu 800R kavisle birleştiren ilk LG monitörü olma özelliği gösteriyor. Bu bilhassa de sürükleyici oyun deneyimleri için harika eşleştirme yapmış oluyor. Gerçek bir oyun gücü merkezi olan 45GR95QE, LG’nin etkileyici 48GQ900 UltraGear OLED oyun ekranı ile beraber IFA 2022’de sergilenecek.

Beklendiği gibi, şirketin en yeni oyun ekranı gerçekçiliği ve tepkiyi artırarak mükemmel imaj kalitesi sunmasının yanı sıra rakipsiz hız da sağlıyor. 240 Hz yenileme hızı ve 0,1 milisaniye Griden Griye (GTG) yanıt süresinin yanı sıra 45GR95QE, DCI-P3 renk alanının yüzde 98,5’ini, üstün HDR10 performansını ve HDMI 2.1 desteğini sağlıyor – Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve DisplayPort 1.4 şeklinde özellikler dahil. Büyük boyutu, 21:9 en boy payı, çerçevesiz tasarımı, optimum ekran eğriliği ve 800R monitör kavisi sayesinde 45GR95QE, diğer birkaç monitörün yapabildiği gibi kullanıcıları en sevdikleri PC veya konsol oyunlarına taşımaya destek oluyor. Çoğu masa kurulumu için ülkü boyuta sahip monitör, Yan Yana Resim (PBP) ve Resim İçinde Resim (PIP) şeklinde özelliklerle sorunsuz çoklu vazife sağlıyor.

UltraGear markasının ilk kavisli OLED oyun monitörü olan 45GR95QE, 800R kavis ve LG’nin Parlama Önleyici Düşük Yansıma (AGLR) kaplamasına sahipken, bir önceki modelle (model 48GQ900) aynı mükemmel OLED imaj kalitesini sunuyor. Bu mühim geliştirme, kullanıcının oyunun arasında olma hissini artırmaya yardımcı oluyor, 45 inçlik çarpıcı ekranla sarar ve bununla beraber rahatsız edici, görsel dikkat dağıtıcıları azaltıyor. LG’nin sektör lideri OLED ekran teknolojisi, özellikle uzun ve kesintisiz oyun oturumlarında kendilerini kaybetmekten hoşlanan kullanıcıların gözlerini daha azca yoruyor.

CES 2022 İnovasyon Ödülü sahibi LG’nin UltraFine Display Ergo AI, IFA 2022’de merakla beklenen ilk çıkışını yapıyor. Çığır açan 32UQ890, gün boyunca devamlı pratik konfor sağlamak için konumunu otomatikman ayarlayabilen ilk LG monitörü olma özelliği gösteriyor. Gelişmiş AI’dan yararlanan yerleşik bir kamera ile UltraFine Display Ergo AI, kullanıcının duruşunu devamlı olarak analiz ediyor. Ekran yüksekliğinde (0 ~ 160mm) ve eğimde (-20º ~ +20º) otomatik olarak ince değişiklikler yaparak*, tek bir konumda fazlaca uzun süre kalmalarını veya zaman içinde fena duruşa düşmelerini önlüyor. 32UQ890, AI Motion, Sürekli Hareket ve Periyodik Hareket olmak suretiyle ergonomiyi artıran üç moda sahip. IFA esnasında LG’nin standında gösterilecek olan AI Motion, kullanıcının göz seviyesini takip ediyor ve bir değişiklik algılandığında yüksekliği ve eğimi ayarlıyor.

LG’nin UltraFine Display Ergo AI’si, yüzde 95 DCI-P3 kapsama alanı ve harika HDR imaj reprodüksiyonu ile 31,5 inç 4K (3840 x 2160) IPS ekrana haiz. LG’nin AI teknolojisi ile zekice ayarlanabilen birinci sınıf, yüksek çözünürlüklü ekran ve eklemli bir standın birleşimi olan 32UQ890, meşgul profesyoneller için en çok konfor sağlamak üzere tasarlanmış özelleştirilmiş bir iş istasyonu çözümü olarak tanımlanıyor.

LG Electronics İş Çözümleri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve BT İş Birimi Başkanı Seo Young-jae, şunları söyledi: “LG’nin IFA 2022’de sergilenen yenilikçi ürün portföyü, günümüzün muhtelif tüketicilerinin gereksinimlerini ve yaşam tarzlarını karşılamaya yönelik en son trendleri ve teknolojileri benimsiyor. Yepyeni LG UltraGear OLED oyun monitörümüz, kavisli ekranı, parlama önleyici çözümü ve ultra hızlı 240Hz yenileme hızıyla oyun deneyimini bir üst seviyeye taşırken, UltraFine Display Ergo AI, ergonomik özellikleri ve fütüristik tasarımıyla benzersiz bir kullanıcı konforu sunuyor. Bu mucizevi ürünlerin her ikisini de IFA’da lanse etmekten ve pandemi sebebiyle iki senelik bir aradan sonra Berlin’de yine sahada olmaktan heyecan duyuyoruz.”

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın