Üzüm üreticisi dolandırılmaktan son anda kurtuldu

Üzüm üreticisi dolandırılmaktan son anda kurtulduManisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Alkan Mahallesi’nde oturan üzüm üreticisi Ahmet Özkan, üzüm bağından doğranan üzümlerin parasını alamayınca, kamyona yüklenmiş üzümleri geri indirtti.

Üretici Ahmet Özkan ile üzüm alıcısı adının Çağatay bulunduğunu söyleyen şahıs arasında, üzümler kesilip kantara girdikten sonrasında, üzüm ücreti kantarda peşin ödenmek üzere sözlü antak kalma yapılmış oldu. Üzüm bağında üzüm kesilirken, alıcıların peşin para yerine vadeli ödeme yapacaklarını söylemesi üzerine üretici Ahmet Özkan anlaşmanın bu şekilde olmadığını belirterek kabul etmedi. Bunun üzerine iki şahıs üzüm bağından kayıplara karıştı.

Dün sabah üzüm bağından doğranan ortalama 10 ton üzümün parasını alamayacağını anlayan Ahmet Özkan yapmış olduğu açıklamada, “Üzümün kilosunu 5 Lira 5 Kuruştan sattım. Anlaşmamız gereği üzümü kesip kantara girdikten sonrasında kantarda para ödenecekti. Ancak üzüm kesilirken, adının Çağatay olduğunu söyleyen 25-30 yaştaki üzüm alıcısı, üzüm parasının önce yüzde 30’unu sonra 40’ını verebileceğini kalanını sonrasında vereceğini söylemiş oldu. Ben de anlaşmamız bu şekilde değildi, peşin olacaktı, bu şekilde olursa vermem, dedim. Bunun üstüne alıcılar ortadan kayboldu. Üzümü kurtardığımıza sevindik, üzümünü satmak isteyenler parasını almadan, parayı garantiye almadan vermesinler. Çağatay adlı alıcı Lüleburgaz’da 3-4 yerde tezgahlarının bulunduğunu ve kendilerinin satış yaptıklarını söylemişlerdi ama parayı vermeden kaçtılar. Ben de bağda işçiler varken, kamyona yüklenen ortalama 10 ton üzümü kurutmak suretiyle sergiye serdim” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın