Level, fonunuzu ve portföy şirketlerinizi de desteklemek istiyor

2023’te fon fonları (FoF’ler), bu yıl on yıldan fazla bir süredir en düşük miktarda parayı toplama yolunda ilerliyor. Aynı zamanda, sessiz girişim anlaşması faaliyeti, birçok firmanın kendilerinden vazgeçmesine neden oluyor. takip fonları. Bu ikiz eğilimlere rağmen, yeni ortaya çıkan bir yönetici, her ikisini de hedefleyen bir fonla başarıya ulaşmaya çalışıyor.

Level Ventures, diğer gelişmekte olan yöneticileri desteklemek için şirket içi algoritmaları kullanan, bu yöneticilerin portföylerinden gelecek vaat eden şirketlere yatırım yapan ve kendi kaynak anlaşmalarını sağlayan veri odaklı, üç yönlü bir yatırım stratejisi olan ilk fonu için 104 milyon dolar topladı.

Level’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Albert Azout, TechCrunch’a fonun Cota Capital’de ortak olarak çalışırken fark ettiği pazardaki bir fırsata dayandığını söyledi.

TechCrunch’a, kendisi de dahil olmak üzere birçok aile ofisinin küçük ve gelişmekte olan VC fonlarını destekleyerek güçlü getiriler elde ettiğini ve bu şirketlerle birlikte portföy şirketlerine ortak yatırım yaparak daha fazla başarı elde ettiğini söyledi. Verilerle yönlendirildiğinde bu stratejinin kurumsallaşıp başarılı olamayacağını görmek için Level’ı başlatmaya karar verdi.

Azout, “Denklemin LP tarafını bozmak istedik” dedi. “Çoğu LP, hatta fonlar ve kurumlar fonu, teknolojiyi yetersiz kullanma eğilimindedir. Ekosistemi daha iyi anlamamızı sağlayan, teknolojinin etkin olduğu bir şey inşa etmek istedik.”

Azout, stratejiyi uygulamaya koymanın ilk anahtarının doğru fon yöneticilerini bulmak olduğunu söyledi. Level, kurumsal otomasyon, derin teknoloji ve yaşam bilimleri gibi sektörlere odaklanan yeni yöneticileri hedefliyor. Bu kategoriler içinde firma, bir firmanın yatırımcılarının kaç yönetim kurulu koltuğunda olduğu, çevrimiçi ortamda kiminle bağlantı kurduğu ve nereye yatırım yaptıkları gibi alanlara dayalı olarak firmaları puanlayan kurum içi veri modelinden yararlanıyor.

Azout, “Fon yöneticisi seçimimizin en uygun olduğundan emin olmak için çok zaman harcadık” dedi. “Teknolojinin ilk yinelemelerinin çoğu, yöneticilerin en üst çeyreğini sağlayacak bir model ve yaklaşım oluşturmaktı. Ancak erken aşamadaki yöneticiler arasında performansın dağılımı çok büyük. En iyi fonları bulmaya çalışmak hareketli bir hedef.”

Firma, büyüklüğü 150 milyon doların altında olan, ya oldukça kurumsallaşmış – belki iki ya da üç fonda – ya da masaya sermayeden fazlasını getiren tek başına bir GP olan fonları desteklemeye çalışıyor. Şimdiye kadar Level, Air Street Capital, Emergent Ventures ve Work-Bench gibi firmaları destekledi.

Firma buradan hareketle, bir sonraki raundu yükseltmek için dışarı çıktıklarında hangi startup’ların Level için kendilerine yatırım yapmasının mantıklı olduğunu ortaya çıkarmak için temel portföy şirketlerini takip etmek için veri yeteneklerini kullanmayı düşünüyor. Level ayrıca fon portföyünün kullandığı verilere erişmesini sağlar.

Level’in şirketlere kaynak sağlamak ve bulmak için veri çözümleri oluşturma yaklaşımı, onu girişimde güç kazanmaya başlayan trendlerle tam olarak aynı çizgiye yerleştiriyor. Artan sayıda firma, aksi takdirde kaçıracakları veya radarlarını geçemeyecekleri anlaşmaları ortaya çıkarmak için algoritmalar oluşturmaya çalışıyor.

“Kaynak bulma süreçlerine otomasyon ve veri ekleyen daha fazla firma görüyoruz, bu size alfa veriyor” dedi. “Veri yetenekleriniz yoksa, kaynak sağlama açısından dezavantajlı duruma düşersiniz.”

Ancak firma bunu %100 verilere bırakmıyor. Azout, verilerin alanı daraltmak için harika olmasına rağmen, döngüde her zaman bir insan olduğunu söyledi – bu da bunun ne kadar insan odaklı bir endüstri olduğunu kanıtlıyor.

Level’i veri eklemek isteyen diğer firmalardan farklı kılan şey, doğrudan stratejisinin çoğunluğu için, verilerin daha iyi bir şirketler grubu bulmak için daha geniş bir ağ oluşturmalarına değil, esas olarak ne olacağını düşündüklerini bulmalarına yardımcı olmasıdır. zaten destekledikleri yatırımcılardan en başarılı olanı. Bu, firmayı, bir yönetici aracılığıyla destekledikleri bir şirket kayda değer bir başarıya ulaşırsa, potansiyel olarak çifte vuruş elde edecek şekilde ayarlasa da, aynı zamanda şirket başarısızlıklarının, fonları aracılığıyla desteklediği şirketler için en azından iki kat olacağı anlamına gelir.

Firmanın şu anda hem fonlarda hem de şirketlerde eşit bir yatırım karışımı var, ancak bunu ikinci fonu için %75 fon yatırımı ve %25 şirket yatırımı olarak değiştirmeyi planlıyor. Şimdilik, bu stratejinin hem fon hem de doğrudan yatırımın en iyi yönlerini ortaya çıkarmaya yardımcı olacağını umuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın