Leica Cine 1 ile 4K projektör arayanlara kuvvetli bir seçenek sunuyor

Leica Cine 1 ile 4K projektör arayanlara kuvvetli bir seçenek sunuyorLeica Cine 1 ismini taşıyan ilk 4K ultra-short-throw (UST) projektörünü tanıttı. Cine 1, duvardan 15 santimetre uzağa yerleştirildiğinde 80 veya 100 inç imaj yansıtabiliyor. Bir kamera şirketinin projektör üretmesi tuhaf görünse de, UST modellerde duvara kare formatında görüntü yansıtabilmek için oldukça keskin merceklere gereksinim duyuluyor. Leica’nın tecrübesi de burada devreye giriyor.

Şirketten verilen bilgiye göre, Cine 1’de yuvarlak unsurları bulunan Summicron lens teknolojisinden faydalanılıyor. Üçlü lazer RGB ise 25 bin saatlik emek verme süresi vaadiyle dikkat çekiyor. Bu bileşenin HiSense ile beraber geliştirildiği belirtilirken, Texas Instruments DLP işlemcisi de Cine 1’e gücünü veren unsurlar arasında yer alıyor.

Cine 1 için 80 ve 100 inç imaj veren iki seçenek sunuluyor. İlkini duvardan 15 cm, diğerini ise 30 santimetre uzağa yerleştirmek gerekiyor. Leica lens tasarımı buna gore yapıldığı için yerleşimin ve monitör seçiminin tam olarak belirtildiği biçimde yapılmasının önemli olduğunu vurguluyor.

Leica yeni projektörü için 80 ve 100 inç büyüklüğünde ortam ışığını yansıtmayan perdeler de hazırladı. Bu perdeler sırayla 2100 ve 2500 lümen parlaklığında görüntüler verebiliyor.

Ses tarafında ise Dolby Atmos sertifikalı hoparlörler surround ses deneyimi vadediyor. TV için hususi bir ayarı bulunan Cine 1’de HiSense’in VIDAA OS işletim sistemi zeki TV platformu işlevi görüyor. HDMI ve USB girişleri üzerinden harici disk, Blu-ray oynatıcıları ve konsollar da projektöre bağlanabiliyor.

Leica Cine 1 iki değişik fiyatla kullananların karşısına çıkıyor. 80 inç versiyon için 6900 dolar, 100 inç versiyon içinse 7900 dolar ödemek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın