LayerZero ve Immunefi, 15 milyon dolara varan ödüllerle en büyük kripto hata ödül programını başlattı

Çapraz zincir mesajlaşma protokolünün arkasındaki ekip LayerZero Labs katman sıfırbug bounty ve güvenlik hizmetleri platformuyla ortaklık kurdu Bağışıklık LayerZero’nun kurucu ortağı ve CEO’su Bryan Pellegrino, TechCrunch’a özel olarak, protokolü için 15 milyon dolarlık bir hata ödülü başlatmak istediğini söyledi.

böcek ödülü ittifak beyaz şapkalı bilgisayar korsanları tarafından bulunan her yeni güvenlik açığı için maksimum 15 milyon dolarlık bir ödül sunacak. Pellegrino, platformun geçmişte böcek ödüllerini açıkladığını, ancak hiçbiri o kadar büyük olmadığını söyledi.

15 milyon dolarlık maksimum ödül, bunu kripto ekosistemindeki MakerDAO’yu geride bırakan en büyük böcek ödül programı haline getiriyor. 10 milyon dolarlık program.

“Pek çok ikramiye ödeyecek kadar paramız var. Protokolün güvenliği her şeyden önce gelir,” dedi Pellegrino. Pellegrino, ödül parasının LayerZero Labs’ın sermaye kuruluşundan geleceğini de sözlerine ekledi.

Immunefi, kripto tabanlı projelerde ve Polygon, Synthetix, Chainlink, SushiSwap, MakerDAO ve Optimism gibi şirketlerde 60 milyar doların üzerinde kullanıcı fonu için güvenlik hizmetleri sağladığını söylüyor. Bugüne kadar hata ödülleri için 75 milyon doların üzerinde ödül ödedi.

Geçen ay, LayerZero 120 milyon dolar topladı 3 milyar dolarlık bir değerleme ile B Serisi turda. WhatsApp ve Telegram gibi Web 2.0 mesajlaşma platformlarından farklı olarak, mesajlaşma protokolü, kullanıcıların zincirler arası etkileşimler gibi blokajlar arasında farklı türde mesajlar göndermesine izin vererek aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. LayerZero üzerinden bağlanır 30 ana ağ blok zinciriiki Ethereum dışı Sanal Makine (EVM’ler) ve Aptos dahil.

De.Fi’ye göre, geçtiğimiz yıl kripto ekosistemi açıklardan yararlanma, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık nedeniyle yaklaşık 9.33 trilyon dolar kaybetti ve 1 trilyon doların biraz altında toparlandı. REKT veri tabanı.

Üzerinde 3,9 milyar dolar “kaybedildi” Immunefi’nin Kripto Kayıpları 2022’ye göre geçen yıl rapor. Rapora göre bu, izini kaybetmek için muazzam miktarda bir sermaye gibi görünse de, 8 milyar doların üzerinde çalınan 2021’den %51,2 daha az.

2022’de kayıpların çoğu veya 3,77 milyar dolar, 134 belirli olaydaki bilgisayar korsanlığı nedeniyle gerçekleşti. Aynı zaman diliminde 34 olayda dolandırıcılık nedeniyle yaklaşık 175 milyon dolar kaybedildi.

Pellegrino, Mart 2022’de piyasaya sürülen LayerZero’nun şimdiye kadarki 14 ayında 15 milyar doları aşan işlem hacmi gördüğünü söyledi. Başlangıcından bu yana, mesajlaşma protokolünün “hiçbir zaman bir güvenlik açığı veya hack’i olmadı” diye ekledi.

Pellegrino, LayerZero’nun güvenliğini sağlamak için geçen yıl denetime yaklaşık 5 milyon dolar harcadığını ve kodunun güvenliğini yayınlanmadan önce sağlamak için bir süreç izlemeyi hedeflediğini söyledi.

Piyasa daha az kayıp görse de, kaybedilen rakamlar hala çok büyük. Mart ayında bilgisayar korsanları 200 milyon dolar çaldı kripto kredi platformu Euler Finance’ten. Bu çok para gibi görünse de – ki öyle – sadece De.Fi verilerine göre şimdiye kadarki en büyük 26. kripto hırsızlığı.

Pellegrino, “Alanda inşaat yapan herkes için güvenlik her şeyden önce gelmeli” dedi. “Güvenliğiniz iyi değilse, sonunda saldırıya uğrayacaksınız.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın