Latin Amerika ve Karayipler’deki derin teknoloji fırlamaya hazırlanıyor

rent a car 34

Rapor, LAC derin teknoloji girişimlerine VC yatırımında yirmi kat artış için yer olduğunu söylüyor

Tesla Gigafactory inşa edilmesi planlanan Meksika’da görülmeli, Bloomberg tartışır, “Meksika üretimi için bir mezuniyet anı olarak.” Ve umut var ki FİŞ faturasıBaşkan Joe Biden’ın ABD’de aşırı şarjlı yarı iletken üretimine teşvik ettiği, güney komşusuna fayda sağlamak ilave olarak.

Yeni bir rapora göre, yeni fabrikalar ve daha fazla iş beklentisi Meksika için iyi bir haber olsa da, ülke ve onun Latin Amerika ve Karayipler (LAC) emsalleri derin teknoloji söz konusu olduğunda daha büyük umutlar besleyebilir.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Başlıklı “Derin Teknoloji: Yeni Dalga” Inter-American Development Bank’ın inovasyon laboratuvarı (IDB Lab) ile işbirliği içinde oluşturulan rapor, önümüzdeki on yılda LAC derin teknoloji girişimlerine yapılan VC yatırımında yirmi kat artış için yer olduğu sonucuna varıyor.

Bu tür projeksiyonlar her zaman tartışmaya açık olsa da, bu sonucun arkasındaki mantık ve veriler incelemeye değer.

derin dalış

TechCrunch+'a abone olun“Derin teknoloji”nin ne anlama geldiği onu kimin kullandığına göre değişir. Bu raporun arkasındaki danışmanlık firması, Sörf Tsunamilerikullanılmış bu tanım Propel(x) CEO’su Swati Chaturvedi tarafından:

Derin teknoloji şirketleri, somut bilimsel keşifler veya mühendislik yenilikleri üzerine kuruludur. Çevrelerindeki dünyayı gerçekten etkileyen büyük sorunları çözmeye çalışıyorlar. Örneğin, kanserle savaşan yeni bir tıbbi cihaz veya teknik, çiftçilerin daha fazla gıda yetiştirmesine yardımcı olacak veri analitiği veya iklim değişikliği üzerindeki insan etkisini azaltmaya çalışan temiz bir enerji çözümü.

Rapor, bu tanıma dayanarak, LAC’ın “bugüne kadarki en dikkate değer derin teknoloji başarı öyküsünün”, Okta’nın 2021’de 6,5 milyar dolara satın aldığı siber güvenlik girişimi Auth0 olduğunu söylüyor.

Siber güvenlikten biyoteknolojiye kadar her şeyi kapsayan bu oldukça geniş tanıma rağmen, LAC girişimlerinin çoğu tasarıya uymuyor. Önceki bir rapordan yola çıkan Surfing Tsunamis, derin teknoloji şirketlerinin bölgesel başlangıç ​​​​ekosisteminin kabaca %10’unu temsil ettiğini tahmin ediyor.

“Girişimlerin büyük çoğunluğu Latin Amerika ve Karayipler’den (LAC) [regions] sınırlı teknoloji riski ile ürün ve iş modeli inovasyonuna odaklanın” dedi.

LAC derin teknolojisine risk sermayesi yatırımı, bölgedeki genel VC anlaşmalarının daha da küçük bir payını temsil ediyor. Bununla birlikte, hem mutlak sayı olarak hem de orantısal olarak artıyor ve 2020’de 96 milyon dolardan (%0,59) 2022’de 172 milyon dolara (%2,2) çıkıyor.

Bu risk sermayesinin alıcıları nasıl görünüyor? Hem sektör hem de menşe ülke açısından oldukça çeşitlidirler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın