Kuzeydoğu’da tohum pazarının nabzını tutmak

rent a car 34

Techstars’ın Kerty Levy’si Kuzeydoğu’da tohum finansmanının nerede olduğu ve nereye gidebileceği hakkında bir iki şey biliyor.

Geçen ay TechCrunch’ın Boston’daki Erken Aşamasında yaptığı bir sunum sırasında Levy, şu anda finansmanın önündeki engellerin neler olduğunu ve kurucuların tasarruf sağlamak için neleri genişletmesi gerektiğini daha derinlemesine keşfetmeden önce anlaşma sayılarına ve değerlemelerine kısa bir göz attı. bir anlaşma.

2021’den 2022’ye kadar, Kuzeydoğu’daki toplam anlaşma sayısı yaklaşık %25 azaldı. Şaşırtıcı olmayabilir, ama oldukça keskin. Spesifik olarak tohum finansmanına bakarsanız, işler daha da daraltılır.

“Bu çeyreği geçmiş olarak değerlendirseniz bile, yılın ikinci yarısını harika bir şekilde geçirsek bile, korkarım anlaşma sayısı kötü görünüyor” dedi.

2023’ün ilk çeyreğinde New England’daki yatırımların çoğu üretkenlik, iş üretkenliği, yazılım, sağlık, iklim, enerji ve fintech sektörlerindeydi.

Ancak Levy’ye göre, yatırım arayan kurucuların, boyutu küçülmüş bir para potuna erişmek için bir dizi çemberden geçmesi bekleniyor.

Levy, “2021’de, üzerinde düşünülmesi gereken bu listeyi gözden geçirirsiniz,” dedi. “Çekiş: kontrol edin. Kurucu/pazar uyumu: kontrol edin. O zamanlar yatırımcıların içinden geçtiği tutum buydu. Ancak bu sefer, gördüğümüz şey gerçek, gerçekten titiz, gayretten ve hatta yatırımcılarla birkaç toplantıdan geçmek için engel atlama. Bence bunun nedeni, yatırımcıların yatırım yapacak fonları olması ve bunu harcamak istemeleri, ancak bunu başarı şansının en yüksek olduğunu düşündükleri şirketlere harcamak istemeleri.”

Yatırımlar genel olarak azalmış olsa da, tüm engelleri aşan şirketlerin etrafında hala çok fazla vızıltı var.

Levy, “Her zaman olduğu gibi, orada biraz FOMO var” dedi. “Dolayısıyla, bu kutuları yoğun bir şekilde kontrol eden ve bu titizlikten geçen şirketler, değerlemelerle ilgili vızıltıları duyduğunuz şirketler hala orada.”

Engeller yüksek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın