Kurumsal sağlayıcılar AI araçlarını nasıl fiyatlandıracaklarını çözerken, girişimlerin yenilik yapma alanı olabilir

rent a car 34

Neredeyse her teknoloji şirket AI araçları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor ve herkes en azından onu kullanmaktan bahsediyor. Ama şirketler bunun için nasıl ücret alacak?

Kurumsal liderlerin ve müşterilerinin yeni yapay zeka teknolojisinin ürünleri ve pazarları üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin açık iyimserliğiyle çelişen iş modeli cephesinde çok az netlik var.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


The Exchange’in düzenli okuyucuları, buna değindiğimizi hatırlayacaktır. Mayıs ayında çok soru. O zamanlar, tüketici odaklı yapay zeka hizmetlerinin ve yapay zeka destekli iş hizmetlerinin nasıl ücretlendirileceğini düşünerek daha geniş bir görüşe sahiptik.

Bu sabah, çok sayıda startup’ın hedefi olan kurumsal yazılım alanına odaklanıyoruz. Salesforce, Box ve CrowdStrike CEO’larının yapay zeka ile ilgili çalışmaları ve müşteri ilgileri hakkında söylediklerini dinleyerek başlayalım. Ardından, yeni AI ürünleri için nasıl ücretlendirmeyi planladıklarına ilişkin olarak sektör analistlerine verdikleri yanıtları gözden geçireceğiz.

Yeni başlayanların nerede avantajlı olabileceği ve nerede olmayacağına dair birkaç düşünceyle bitireceğiz.

inşa edersen gelirler

Box, Salesforce ve CrowdStrike birbirinden çok farklı. Box, kurumsal depolama ve üretkenliğe odaklanır, Salesforce bir CRM devidir ve CrowdStrike bir siber güvenlik şirketidir. Ancak çok ilginç bir yönü paylaşıyorlar: Müşterileri için çok sayıda veri depoluyor veya yaratıyorlar.

Box, elbette bir kurumsal dosya depolama ve eşitleme (EFSS) şirketi olarak başladı, ancak faaliyet alanı zamanla genişledi. Salesforce, çeşitli diğer bilgilere ek olarak çok sayıda müşteri ve satış verisine sahiptir. CrowdStrike, yeni siber tehditleri tahmin etmeye ve engellemeye yardımcı olmak için kullandığı, siber güvenlikle ilgili çok büyük bir tarihsel veri arşivine sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın