Konular eğlenceli olmayacak – ancak markalara Twitter’dan uzakta bir ev verecek

rent a car 34

Şu anda birçok Twitter var, ancak bir daha asla Twitter’ımız olmayabilir.

Zamanının seçkin Twitter’ı olarak Twitter, paradigma değiştiren kültürel fenomenlerin (Arap Baharı, Me Too hareketi, siyah twitter), flaş Haber, kurumsal varoluşçu marka oluşturmatweet eklenmiş ABD başkanları ve hardcore porno.

Şimdi, seçeneklerimiz var – belki bu noktada çok fazla – ve Meta’nın yeni başlattığı Twitter klonu Konular kapılarını yeni açtı. İnsanlar, çoğunlukla Meta’nın insanları doğrudan Instagram’dan Threads’e yönlendirme konusundaki kurnazca kararı sayesinde akın ediyor. Threads’e başlamak normal kullanıcılar için sorunsuz bir süreçtir, ancak en önemlisi markalar, etkileyiciler ve ünlüler için sorunsuzdur — o kadar sorunsuzdur ki 30 milyon kişi kaydoldu 24 saatten daha kısa sürede.

İş Parçacığı değil Mastodon, biraz Bizans kayıt süreci ve düşünceli açık kaynak meraklıları topluluğu ile. o da olmayacak Bluesky, geçici bir neşe ve kaos yeri bu son zamanlarda biraz yaptı endişe verici ılımlılık hataları ve Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey (ünlü son sözleri “Güvendiğim tek çözüm Elon’dur”) ile olan bağlarına saplanmış durumda. Neyse ki, Musk tarafından uygulanan oran limitleriyle 2023’ün Twitter’ı da değil. yeni Nazi dostu politikalar ve ödenmemiş faturalar.

Peki, Threads tam olarak nedir? Şu anda, 24 saatten daha kısa bir süre içinde, Twitter’ın gerçekten çalışan bir versiyonuna sahip olmaktan rahatlamış insanlar için kaotik ve kutlama amaçlı bir sığınak. Ve Bluesky’den farklı olarak, Markalar akın ediyor ve Meta için denklemin büyük bir kısmını onlar oluşturuyor.

Twitter’ı gerçekten eğlenceli kılan şeyleri (örn. Balon Çocuk Twitter, Four Seasons Total Landscaping Twitter, 30-50 yaban domuzu Twitter), platform, markaların park edebildiği ve müşterileriyle güvenilir bir şekilde iletişim kurabildiği bir yerdi. Bazen bu, ölü bir Sonic the Hedgehog gibi bir TikTok memesinden banka vuruşu yapmak gibi cüretkar bir işti. Grimace’e mutlu yıllar diliyorum mor yapışkan bir havuzdan. Çoğu zaman müşteri hizmetleri, gerçek zamanlı güncellemeler ve şirket blog gönderileri gibi gerçekten sıradan şeylerdi.

Açık olmak gerekirse: Konular eğlenceli olmayacak. Bu bahsettiğimiz Meta – eğlence hiç de önemli değil. Instagram da eğlenceli değil ama bir şeyler satmaya çalışan herkes için kişisel bir açılış sayfası olarak iyi işlev görüyor veya marka oluşturmak. Geri kalanımız, yapacak başka bir şey olmadığı için orada çok fazla karıştırıyoruz, bu da Meta için iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Instagram gibi, Threads’in de kültür yolunda pek bir şey yaratması pek olası değil. Instagram’ın acımasızca kararsız algoritması, aşırı kürasyon kültürüyle birleştiğinde, deney yapma cesaretini kırıyor ve genellikle bitkin içerik oluşturucularını birkaç kanıtlanmış görsel stile yönlendiriyor – 450’den fazla metin kelimesinden oluşan altyazılar ve bu hafta viral bir sesle tatil karışık Makaraları. Hataya çok az yer var. Instagram kültür yaratmaz, kültürü tanınmayacak kadar rafine eder ve onu çok ama çok sayıda reklamla vurgular.

Konularda şu an için hiç reklam yok. Ancak Facebook’un Instagram’a izin verdiğini hatırlayın. yıllarca neredeyse reklamsız gelişin – Instagram kullanıcılarının artık uygulamada herhangi bir şey yapmak için gerçekten olağanüstü miktarda reklamı boğması gerektiğinden, uygulamanın artık hatırlaması neredeyse imkansız olan bir sürümü. İlk yıllardaki kazanç aramalarında, Mark Zuckerberg sık sık Instagram’ın reklam musluğunu kademeli olarak değiştirmekten bahsederdi. On yıl sonra, Instagram kullanıcıları diri diri kaynatıldı ve potadan çıkma şansımız asla olmadı. Şimdiye kadar, reklam – değil içerik — Instagram’ın substratıdır. Kullanıcılar yavaş yavaş, farkında olmadan bir reklam denizinde su altında nefes almaya adapte oldular.

Konular Instagram’dan daha kaotik olabilir (neredeyse her şey olabilir), ancak nihayetinde platformun kültürü gerçekten önemli olmayacak. Meta, bu noktada yıllarını rakiplerinin en iyi fikirlerini piksel piksel çalmak için harcayan bir şirket ve şimdi bu, utanç verici bir stratejiden çok faydalı bir strateji. Herkes Instagram’da ve muhtemelen herkes kendini Threads’te de bulacak, bundan zevk alıp almamaları meselenin dışında olacak.

Elon Musk, Twitter’ı becermek için elinden geleni yaptığında (sadece satın alıp kendi haline bıraksaydı ne kadar farklı bir yerde olacağımızı bir düşünün!), şirketlere ve ünlülere güvenli iniş yeri. Musk’ın Twitter’ı yalnızca markalar için güvensiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda böcekler ve sahibinin kendi düzensiz düğme ezmesi nedeniyle neredeyse hiç çalışmıyor. Twitter’ın yakın geleceği kesin olmaktan çok uzak; Uygulamanın bir yılda var olduğunu hayal etmek bile zor. Bir marka, politikacı ya da ünlüyseniz, muhtemelen arama zamanı gelmedi mi?

Reklam dolarlarını ve markaları kendi yoluna çekmek için bu kaostan yararlanmaya çalışan yükselen bir Twitter alternatifinin özel veya yenilikçi bir şey sunmasına gerek yok – Meta için iyi haber. Markaların, çılgın sosyal medya yöneticilerini yönlendirebilecekleri, kullanıcılarla dolu Twitter benzeri bir deneyime ihtiyacı var. Şampiyonları geldi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın