Klarna’nın 1. Çeyrek sonuçları, fintech unicorn’un geri dönüşünün tüm hızıyla devam ettiğini gösteriyor

rent a car 34

Geçen yıl değildi Avrupa fintech devi Klarna için kolay. Şirket, gördüğü değerleme kesiliyor 800 milyon dolarlık bir finansman turunda ve kapsamı 2022 sonuçları sert kayıplarını daha muhafazakar bir pazarla karşılaştırmaya odaklandı. Bu sütun kazanç raporu sırasında tartıştı Klarna’nın üç aylık sonuçlarına bakarsak, işler geçen yılın sonuna doğru ilerliyordu:

Düşen kredi kayıpları ve işletme maliyetlerindeki mütevazı iyileştirmelerin aksine, daha fazla gelir sağlayan daha fazla platform kullanımı (GMV), Klarna’yı 2022’nin sonunda başlangıca göre çok daha az kârsız hale getirdi. Bu, bugün her tek boynuzlu atın yapması gereken şeyi gerçekten yöneten şirkettir: büyümeyi devam ettirin ve kayıpları azaltın.

Kurucuları, yatırımcıları ve çalışan hissedarları olan Klarna taraftarları için iyi haber şu ki Q1 2023 verileri şirketten genel olarak olumlu hislerimizi destekliyor. Birkaç iyi çeyrek geri dönüş sağlamaz, ancak en çok şimdi satın al sonra öde hizmetleriyle tanınan şirket hakkında beğenilecek çok şey var.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bu sabah, Klarna’nın 2023 1. Çeyrek sonuçlarını analiz edeceğiz, bunu şirketin varilde olduğu süre boyunca karşılaştıracağız ve ardından Klarna yatırımcı raporuna gömülü ilginç bir kültürel riff olan AI hakkındaki notlarıyla kapatacağız. bakmak. Kulağa iyi geliyor? Çalışmak!

Bütünsel iyileştirmeler

Klarna’nın sonuçlarını anlamak için gelirden bir adım yukarıdan başlamamız gerekiyor. Klarna’da gelir sağlayan nedir? Brüt ürün değeri (GMV) veya tüketicilerin Klarna hizmetlerini kullanarak satın aldığı ürünlerin toplam değeri.

2023’ün ilk çeyreğinde Klarna’nın GMV’si bir önceki yıla göre %13 artışla 210,7 milyar İsveç Kronu’na (19,65 milyar $) yükseldi. bu numara değil fazla kendi başına etkileyici, ancak genel e-ticaret büyümesinin geçen yıl cansız olduğu düşünüldüğünde anlamlı. Yatırımcı notunda Klarna, küresel e-ticaret pazarının 2022’nin ilk çeyreği ile 2023’ün ilk çeyreği arasında fiilen %2 küçüldüğünü söylüyor.

Başka bir deyişle, Klarna daralan bir pazarda pazar payını ele geçirmeyi başardı ve sert rüzgarlara rağmen kendi büyüme öyküsünü ayakta tuttu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın