Qflow, inşaat faturalarını takip etmek için 9,1 milyon dolar artırdı ve karbondan arındırmayı kolaylaştırdı

Aynı şekilde, şimdi o ‘önemli öğle yemeğini’ harcamak için makbuzların fotoğraflarını çekiyoruz, inşaat teknolojisi girişimi Qflow şantiyeleri yöneten ekiplerin yapı malzemeleri için aynı şeyi yapmasına olanak tanır. Beyinsiz gibi geliyor, değil mi? Ancak, göründüğünden daha yenilikçi ve daha az önemsiz. Bugüne kadar, TechCrunch’ın bildiği kadarıyla, Qflow’u oldukça benzersiz kılan bunu yapan bir şirket olmadı. Aynı zamanda bir de-karbonizasyon açısına sahiptir: İnşaat malzemelerini daha verimli bir şekilde takip edebiliyorsanız, o zaman karbon girdilerini ve çıktılarını da takip edebilirsiniz. İnşaat sektörünün en büyük karbon yayıcılarından biri olduğu göz önüne alındığında, bu özellikle önemlidir. yüzde 11 küresel karbon emisyonlarının

Şirket, ABD ve Avustralya’da büyümeyi hızlandırmak için iklim teknolojisi VC Systemiq Capital liderliğindeki 9,1 milyon dolarlık (7,2 milyon sterlin) A Serisi finansman turunu tamamladı. Ayrıca Ascension Ventures, Bridge Investment Group, Gravel Rd, Greensoil Proptech Ventures, Grosvenor, John Emrey (Alder mülklerinin CEO’su), MMC ve Suffolk Tech de katılıyor.

Qflow, platformunun inşaat ekiplerinin gerçek zamanlı malzeme ve atık verilerini toplamasına olanak tanıdığını ve bu ekiplerin maliyet, karbon ve kalite konusunda daha bilinçli kararlar almasını sağlayarak daha fazla şeffaflık ve verimlilik sağladığını söylüyor

Qflow daha önce PiLabs, MMC, Goldacre, Entrepreneur First (EF London 10) ve melek yatırımcıların yatırımlarıyla iki başlangıç ​​turunda 2,4 milyon £ topladı.

2018 yılında, her ikisi de inşaat sektöründe deneyime sahip olan Brittany Harris ve Jade Cohen tarafından kuruldu. İkili gönüllü olarak bir araya geldi Dünya Liyakatbir SGG topluluğu.

Qflow’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Brittany Harris bir röportajda bana şunları söyledi: “İnşaat, dünyadaki en karbon yoğun endüstrilerden biridir. Ve karbondan arındırmak biraz kabus çünkü çok fazla hareketli parça var. Qflow, nihayetinde, inşaatın karbon etkisini anlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri toplamanın ve ardından bunu dekarbonize etmek için kullanmanın en basit yoludur. Her şey bunu doğru şekilde azaltmakla ilgili, ancak uzun vadede, şehir madenciliğinde ekonominin kilidini açmakla ilgili.”

Bir kentsel maden bir toplumun atılan atık elektrikli ve elektronik ekipmanlarında nadir bulunan metallerin stoklanmasıdır.

Qflow, platformu kullanan müşterilerin artık Berkeley Group, Canary Wharf Group, Grosvenor, Landsec, Morgan Sindall, Multiplex, Workplace Futures ve diğerlerini içerdiğini söylüyor.

Systemiq Capital’in Genel Ortağı Matthew Goldstein yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Qflow, inşaat CFO’ları ve sürdürülebilirlik yöneticilerinin hedeflerini benzersiz bir şekilde uyumlu hale getirerek müşterilerin karbondan arındırma hedeflerini hızlandırırken onlara zaman, para kazandırır ve düzenleyici riski azaltır.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın