Kılık değiştiren terörist İstanbul’da yakalandı

Kılık değiştiren terörist İstanbul’da yakalandıİstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kırsal alandaki PKK/KCK ve örgütün Suriye uzantısı PYD/YPG saflarında faaliyet gösteren ve örgütün Irak ve Suriye’deki kamplarında eğitim görmüş olduğu öğrenilen Ayşe Ö. Isminde bir hanım teröristin, Türkiye’ye geldiğini ve İstanbul’da izini kaybettirdiğini tespit etti.

PARMAK İZİ KONTROLÜNDE YAKALANDI

PKK’lı hanım teröristin kılık değişikliği yaparak havayolu üzerinden İstanbul’dan Adana’ya gideceği bilgisine ulaşan terör polisi, 1 Eylül’de havalimanında önlem aldı. Emniyet güçleri, test noktasına gelen ve kendini Ayşe Ö. Olarak tanıtan PKK üyesine parmak izi kontrolü yaptı. Kontrolde çıkan kimlik bilgisi ile teşkilat üyesinin aranan kişi oldu belirlendi. Ö. Gözaltına alınarak İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi. Yapılan ayrıntılı sorguda, kadın teröristin “terör örgütü üyesi olmak” suçundan uzun süredir arandığı ortaya çıktı.

TUTUKLANDI

Üzerinde ele geçirilen dijitallerinde ve cep telefonundan elde edilen belge ve fotoğraflarda, örgütün Suriye kolu PYD/YPG giysileri fotoğrafları çıkan hanım terörist, geçtiğimiz Cuma günü emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkasından adliyeye sevk edildi. PKK üyesi, çıkarıldığı mahkemece “Silahlı Terör Örgütüne Üye olmak” suçundan tutuklandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın