Kapadokya’da Zafer bayramına hususi balon

Kapadokya’da Zafer bayramına hususi balonUNESCO Dünya mirası sıralamasında yer alan zamanı, kültürel ve naturel zenginlikleriyle tanınan turizm merkezi Kapadokya’da, turistlere manzarayı gökyüzünden izlemelerine imkânı sunan sıcak hava balonlarının sepetlerine uçuş öncesi Türk bayrakları asıldı. Peş peşe havalanan 152 sıcak hava balonları, Göreme beldesi ve çevresindeki kalkış alanlarından gökyüzüne terfi etti.

“Türk bayrağı figürlü balon da Kapadokya semalarında uçtu”

Nevşehir’in Ürgüp İlçesine bağlı Ortahisar kasabasında üretilen yerli ve ulusal Türk bayrağı figürlü balonda 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı nedeniyle gökyüzüne havalandı. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Halis Aydoğan, Türk bayrağı figürlü balonun 432 metrekare kubbe yüzeyine sahip olduğunu belirtti. Balonun ulusal bayramlarda Türkiye’nin çeşitli noktalarında gösteri uçuşu gerçekleştireceğini aktaran Aydoğan, “30 Ağustos tüm ülkemizde coşku ile kutlanmakta. Dünyada balonculuğun merkezi olan Kapadokya’da da uçan sıcak hava balonları Türk bayraklar ile süslendi. Bizde gökyüzünü dünyanın en büyük şekilli bayrak balonu ile süsleyerek, bu coşkuya katılıyoruz” dedi.

Sıcak hava balonuna Türk bayrağı asarak havalanan balon pilotu Ramazan Kuroğlu da açıklamasında; “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bugün balonlar ile uçuşumuzu gerçekleştirdik. Balonlarımıza bayraklarımızı astık. Bizde 30 Ağustosu gök yüzünde kutladık” şeklinde konuştu.
Almanya’dan Kapadokya bölgesini gezmeye gelen Yavuz Timur ise açıklamasında, “ilk defa Kapadokya’ya geldim. İlk kere balona bindim. Zafer bayramı kutlu olsun. Çok mutluyuz, çok iyi vakit geçiriyoruz. Kapadokya’da her gün oldukca güzel, ama bayramda Kapadokya’da olmak ayrı bir güzel” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın