Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe’deki toplantı 3 saat 40 dakika sürdü. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

14 Ekim Cuma akşamı milletçe hepimizi yasa boğan haberle sarsıldık. Kömür madeni ocağında gelen patlamada 41 kardeşimizi şehit verdik. Ülkemizin tekrar böyle felaketlerle maruz kalmaması için gereken emek harcamaları yürütüyoruz. Hedefimiz bu sene sonuna kadar 1 milyon gencimizin çırak, kalfa ve usta olarak mesleki tahsil merkezlerinde yetişmesini sağlamaktır.

TÜM MADENLER GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Bartın’daki benzeri kazaların önüne geçebilmek için atacağımız adımlar içinde bölgede maden lisesi açmak bulunuyor. Amasra’dan alınan dersler ışığında ülkemizdeki tüm madenlerin durumu baştan sona gözden geçirilecektir.

Yarın cumhuriyet tarihinin en büyük mesken, işyeri ve arsa projesinin ilk temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Cuma günü vizyon belgemizin tanıtım törenini Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Cumartesi günü Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan indirme törenine katılacağız.

 

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın