Sağlık yolsuzluğu operasyonunda 26 şüpheli tutuklandı

Sağlık yolsuzluğu operasyonunda 26 şüpheli tutuklandıİstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde esenlik alanında kalifiye dolandırıcılık suçuyla alakalı geniş çaplı emek verme başlatmış, emekler sonucunda örgütlü olarak 71 suç eylemi gerçekleştirildiğini belirlemişti.

Emniyet ekipleri, devlet hastanesi çalışanı teşkilat üyelerinin SGK Başkanlığına satmaca edilen ilaçları ve esenlik alanında kullanılan muhtelif malzemeleri kendi zilyedine geçirip kamuyu dolandırdıklarını tespit etmişti.

Ülke genelindeki devlet hastanelerinden kaçırdıkları oldukça sayıda malzemeyi kabahat örgütüne kazandırarak yabancı uyruklu kişilere satan ve bu sayede yüksek oranda kamu ziyanı oluşturarak haksız hasılat elde eden 13 sağlık mensubunun da aralarında bulunmuş olduğu 56 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 10 ilde düzenlenen operasyonda 50 kişi yakalanmıştı.

Geçtiğimiz cuma günü gözaltına alınan 50 şüpheliden 13’ü adli makamlarca özgür bırakıldı. Zanlılardan 11’i hakkında “adli test“ hükümleri uygulanırken, geri kalan 26 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın