Kılıçdaroğlu, Togg’un yapınak açılışına katılmayacakCHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlenen MYK toplantısı ondan sonra açıklamalarda bulunmuş oldu.

Konuşmasının peşinden soruları yanıtlayan Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Togg’un 29 Ekim’de yapılacak törenine davet edildiğine dair duyumlarla ilgili açıklama yapmış oldu.

Kılıçdaroğlu’na TOGG’un yapınak açılışı için davet geldiğini duyuran Öztrak, “Sayın Genel Başkanımızın katılmayacağını sadece en kısa sürede TOGG’u yerinde ziyaret edeceğini kamuoyuna duyurur TOGG’a başarılı bir lansman dileriz” ifadelerine yer verdi.

“PROJEYİ SİYASİLEŞTİRMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

Kılıçdaroğlu’nun daveti niçin kabul etmediğini de açıklayan Öztrak, şunları kaydetti:

“Togg Türkiye’nin mobilitenin teknolojilerinde laf sahibi bir ülke olmak için doğru zamanda yola çıkmış hepimizi gururlandıran bir özel kesim girişimidir. Doğru yapılan, iyi yönetilen her projenin destekçisi olduğumuzu daha ilkin söylemiştik. Bu çayır firma yönetiminden gelseydi seve seve katılır, seri üretim bandından inecek ilk aracı da ayakta alkışlardık. Ancak Erdoğan ve şürekası bu hususi girişimin gerçekleştirdği özel bir projeyi siyasal şova dönüştürme gayreti içinde. Davetin Saray’dan gelmesi, Bakanlığın sanki özel bir şirketin kurumu şeklinde davranması, bu örnek projeyi siyasileştirmekten başka bir şey değildir. İktidar bu yaklaşımı ile hususi kesim girişimi olan Togg’a vermektedir. Bu sebeplerle davete Sayın Genel Başkanımızın katılmayacağını sadece en kısa müddette Togg’u yerinde ziyaret edeceğini kamuoyuna duyurur, Togg’a başarı göstermiş bir lansman dileriz.”

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın