Türk lirasını klozete atmıştı! Karar verildi

Türk lirasını klozete atmıştı! Karar verildi“Mika Can Raun” lakabıyla tanınan Mikail Can Kurnaz isimli toplumsal medya fenomeninin 100 TL’yi klozete atarak üstüne sifon çekmiş olduğu görüntüler sosyal medyada tepki toplamıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görüntülere ilişik “devletin egemenlik alametlerini aşağılamak” suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Kurnaz, emniyetteki işlemlerinin arkasından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

“Kendimle bile dalga geçtiğim gülmece şeklim vardır”

Savcılıktaki işlemlerinin peşinden adli test talebiyle hakimliğe sevk edilen Kurnaz ifadesinde, “Benim aslına bakarsanız kendimle bile dalga geçtiğim gülmece şeklim vardır. Ben sormuş olduğunuz 100 TL’lik banknotu klozete atmadım. Sifonu çektiğim yönünde bir idrak oluşmuş ise de derhal peşinden çektiğim bir video ile böyle bir şey olmadığını söyledim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik herhangi bir saygısızlık veya kabahat işleme kastıyla hareket etmedim. Atatürk’e yada ulusal değerlerimize yönelik hakaret etme gibi bir kastım olamaz. Zaten olmadığını da video çekerek anlattım. Bu olay tamamen yalan haber başlıklarıyla bu hale getirildi” dedi.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Mikail Can Kurnaz hakkında “yurt dışına çıkış yasağı” şeklinde adli test hükmü uygulayarak, serbest bırakılmasına karar verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın