İznik Motosiklet Spor Klübü bütün kupaları aldı

İznik Motosiklet Spor Klübü bütün kupaları aldıTürkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) Kocaeli’nde düzenlemiş olduğu 2022 sezonunun en iyilerinin yer aldığı şampiyonlar töreninde, İznik Motosiklet Spor Kulübü ve sporcuları Mehmet Emin Musaoğlu, Mert Koç, Emirhan Kurt ödüllerini aldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2022 sezonunda 8 branşta ve 70 sınıfta yarış gerçekleştirdi. Bu müsabakalara Türkiye’nin farklı yerlerinden 2 bin 500 aktif lisanslı sporcu katılarak sezon süresince ter döktü. 2022 sezonunda katılmış olduğu bütün yarışlarda birçok branşta kupayı evine taşıyan İznik Motosiklet Kulübü sporcuları, Süper Enduro Kulüpler klasmanında Üçüncülük kupasını evine getirdi.

İznik Motosiklet Spor Kulübü sporcuları Mehmet Emin Musaoğlu, Mert Koç, Emirhan Kurt 2022 sezonu boyunca elde etmiş olduğu başarılar ile Enduro ve Süper Enduro branşlarında şampiyonluk kupalarını aldılar.

İZMOK sporcusu Mehmet Emin Musaoğlu, 2022 sezonunda Süper Enduro branşında düzenlenen 5 yarışta mücadele ederek, 5 kupa, EGenç grubu şampiyonu, Enduro dalında düzenlenen 4 yarışın sonucunda 3 kupa , EGenç gurubunda ikincilikle 2 kupa ile sezonu bitirdi. Mert Koç Enduro dalında düzenlenen 4 yarışın sonucunda 3 kupa, EGenç gurubunu Şampiyonlukla, Süper Enduro dalında düzenlenen 5 yarışta mücadele ederek 4 kupa, EGenç grubu ikincilike 2 kupa ile bitirdi. Emirhan Kurt 2022 sezonunda Süper Enduro EGenç ve Enduro EGenç dalında düzenlenen yarışlarda 7 kupa elde ettiği derecelerde üçüncülükle 2 kupa ile bitirdi.

İznik Motosiklet Kulübü yönetimi yapmış olduğu açıklamada, “2022 sezonu boyunca düzenlenen Enduro ve Süper Enduro branşlarında kulüp olarak toplamda 29 kupa ile sezonu tamamladık. Sporcularımızı başarılarından dolayı kutlama ediyoruz. Sezon süresince bizleri her zaman destekleyen İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın