KDV beyannamelerinin son günü değişti

KDV beyannamelerinin son günü değiştiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, mükelleflerin vergisel yükümlülüklerini rahatlıkla yerine getirebilmelerini temin etmenin öncelikli hedefleri arasında olduğunu ifade ederek, “Bugün 6,9 milyon mükellefimiz bildiri ve bildirimlerini elektronik olarak verebiliyor, vergi ödemelerini de elektronik ortamda yapabiliyor. Vergisel yükümlülüklerin yerine getirilmesinde önemli paydaşlarımızdan olan mali müşavirlerimiz, mükelleflerimizin beyanname ve bildirimlerinin verilmesinde fazlaca mühim bir rol üstlenmiş durumdalar. Biz de, gerek mükelleflerimizden gerekse meslek personellerinden gelen bütün talepleri titizlikle değerlendiriyor ve işlemlerin kolaylaştırılması adına ne gerekiyorsa tek tek hayata geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KDV beyannamelerinin son gününü her ayın 28’inci gününe uzattık”

Yaklaşık 3,4 milyon mükellefin ve mali müşaviri yakından ilgilendiren mühim düzenlemeyi bu aydan geçerli olmak üzere devreye aldıklarını belirten Nebati, sözlerine şöyleki devam etti:

“Bu çerçevede halihazırda her ayın 26’ncı günü sonuna kadar verilmesi ihtiyaç duyulan KDV beyannamelerinin verilme ve bu beyannameler üstüne tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin son gününü, her ayın 28’inci günü sonuna kadar uzattık. Bakanlık olarak, mükelleflerimizin ve mali müşavirlerimizin vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirebilmelerini temin etmek üzere ihtiyaç duyulan tedbirleri almaya devam edeceğiz.”

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın