İzmir’de korkutan depremAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, İzmir’in Buca ilçesi merkezli 4,9 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Saat 03.29’daki depremin derinliği 14,47 kilometre olarak ölçüldü.

Bakan Soylu’dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Buca’da meydana gelen zelzele sonrası şu ana kadar bir can kaybının olmadığını bildirdi.

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İzmir Buca’da, saat 3.29’da gerçekleşen 4.9 büyüklüğünde #deprem’de şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. 2 vatandaşımız panikle atlama sonucu yaralanmış, bir camii minaresinde de hasar meydana gelmiştir. Gelişmeler çok kamuoyuna malumat verilecektir… Hemşehrilerimize geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

Vali Köşger’den açıklama

İzmirliler, merkez üssü Buca ilçesi olan ve zeminin 14,47 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem sebebiyle uykularından uyandı ve sokaklara döküldü. İzmir valisi Yavuz Selim Köşger depremle alakalı bir izahat yaptı.

Vali Köşger açıklamasında şu laflara yer verdi:

“Kıymetli İzmirliler. Öncelikle geçmiş olsun. 4,9 büyüklüğünde olduğu ifade edilen Buca merkezli depremde ilimizde Konak’ta bir cami minaresi haricinde hasar ve yüksekten atlama benzer biçimde yaralanmalar haricinde herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Tekrar geçmiş olsun.”

13 artçı sarsıntı meydana geldi

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda,

“İzmir ilimizin Buca ilçesindeki 4,9 büyüklüğündeki depremin peşinden, an itibarıyla en büyüğü 2,4 olmak üzere 13 artçı sarsıntı meydana gelmiştir. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmamalarını önemle istirham ediyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın