İşte Google’ın şu ana kadar I/O’da duyurduğu her şey

Tüm yıl boyunca beklediğiniz o an geldi: Google I/O açılış konuşması günü! Google, geliştirici konferansını her yıl, üzerinde çalıştığı son şeylerin birçoğunun açıklanması da dahil olmak üzere, hızlı bir duyuru akışıyla başlatır. Brian bizi çoktan kovdu beklediğimizi paylaşmak.

Her zaman izlemeye vaktiniz olmadığını biliyoruz. iki saatlik sunumun tamamı bugün, bu yüzden bunu üstleniyoruz ve açılış konuşmasındaki en büyük haberleri duyurulduğu anda hızlı bir şekilde sunacağız, hepsini sindirmesi kolay, gözden geçirmesi kolay bir listede. İşte başlıyoruz!

Google Haritalar

Google'ın Rotalar için yeni Sürükleyici Görünüm özelliği

Görsel Kaynakları: Google

Google Haritalar, belirli şehirlerde yeni bir “Rotalar için Sürükleyici Görünüm” özelliğini kullanıma sundu. Yeni özellik, trafik simülasyonları, bisiklet yolları, karmaşık kavşaklar, park etme ve daha fazlası dahil olmak üzere kullanıcının ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri tek bir yerde topluyor. Devamını oku.

Sihirli Düzenleyici

Her zaman yeni çektiğimiz fotoğrafla ilgili bir şeyleri değiştirmek istiyoruz ve şimdi Google’ın Sihirli Düzenleyici özelliği, fotoğrafların ön plan veya arka plan gibi belirli bölümlerinde daha karmaşık düzenlemeler için yapay zeka destekli ve ayrıca fotoğraftaki boşlukları doldurabiliyor. daha iyi çerçevelenmiş bir çekim için konuyu yeniden konumlandırın. Buna bir bak.

Palm 2

Görsel Kaynakları: Google

Frederik Google’ın en yeni büyük dil modeli (LLM) olan PaLM 2’ye bir göz atın. “PaLM 2, şirketin OpenAI’nin ChatGPT’sine rakibi olan Google’ın güncellenmiş Bard sohbet aracını güçlendirecek ve şirketin bugün duyurduğu yeni AI özelliklerinin çoğu için temel model işlevi görecek.” PaLM 2 ayrıca artık kod yazmak ve hata ayıklamak için geliştirilmiş desteğe sahiptir. Daha fazla burada. Ayrıca, Kyle ile PaLM 2’ye daha derin bir dalış yapıyor daha eleştirel bir bakış Google tarafından yazılan bir araştırma makalesinin merceğinden modelde.

Güncelleme: 10:37 PST

Bard daha akıllı hale geliyor

İyi haber: Google yalnızca bekleme listesini kaldırma Bard için ve İngilizce olarak 180’den fazla ülke ve bölgede kullanıma sunuluyor, ancak yakın gelecekte 40 dili desteklemek amacıyla Japonca ve Korece için de destek başlatıyor. Ayrıca, Bard’ın yanıtlarında görüntüleri yüzeye çıkarma yeteneği de yenidir. Daha fazlasını bul. Ek olarak, Google, Adobe ile ortaklık kuruyor Bard aracılığıyla bazı sanat üretimi yetenekleri için. Kyle şöyle yazıyor: “Bard kullanıcıları, Firefly aracılığıyla görüntüler oluşturabilecek ve ardından bunları Express kullanarak değiştirebilecek. Bard içinde, kullanıcılar şablonlar, yazı tipleri ve hazır görsellerin yanı sıra Express kitaplığındaki diğer varlıklar arasından seçim yapabilecekler.”

Gün “ortaya çıktıkça” daha fazla gelişme için bizi izlemeye devam edin, anladınız mı?

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın