İsrail askerinin vurmuş olduğu Filistinli çocuk kurtarılamadıFilistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Beytüllahim kentindeki Dehişe Mülteci Kampı’na düzenlemiş olduğu baskın esnasında açtıkları ateş sonucu başından yaralanan Ömer Hammur’un yaşamını kaybetmiş olduğu belirtildi.

Bakanlık, bu sabah ilk açıklamasında, Dehişe Mülteci Kampı’na baskın icra eden İsrail güçlerinin, 14 yaşındaki Hammur’u ağır yaraladığını ve Filistinli çocuğun durumunun tehlikeli sonuç bulunduğunu bildirmişti.

İsrail askerlerinin Cenin’in güneyindeki Kubatiyye beldesine düzenlediği baskında da 2 Filistinlinin yaralandığı kaydedilmişti.

YENİ YILDAN BERİ 4 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

İşgal altındaki Batı Şeria, son 17 yılın en kanlı senesi olarak kayıtlara geçen 2022’nin arkasından 2023’e de İsrail güçlerinin yoğun baskınları altında girdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine gore, 2023’te İsrail askerlerince öldürülen Filistinlilerin sayısı 4’ü çocuk olmak suretiyle 14’e ulaştı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık baskın düzenleyen İsrail güçleri, muhtelif suçlamalarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Baskınlara tepki yayınlayan bölge sakini Filistinliler ile İsrail askerleri içinde zaman zaman olaylar çıkıyor. (AA)

kaynak – sozcu

Yorum yapın