İspanya Milli Takımı’nı bıraktı

İspanya Milli Takımı’nı bıraktıBarcelona’da cirit atan 34 yaşındaki İspanyol futbolcu Busquets, ulusal ekip kariyerini noktalandırdığını duyurdu. Tecrübeli oyuncu, Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda İspanya Milli Takımı’nın kaptanlığını üstlenmişti.

İlk kere 1 Nisan 2009’da formasını giyinmeye başladığı İspanya Milli Takımı ile 2010 Dünya Kupası ve 2012 Avrupa Şampiyonası şampiyonlukları bulunan Busquets, 143 maça çıktı ve 2 kez rakip fileleri havalandırdı. Sergio Busquets, Iker Casillas (167) ve Sergio Ramos’un (180) ardından İspanya tarihinin en oldukça forma giyen üçüncü oyuncusu konumunda.

Milli ekibi bıraktığını toplumsal medya üstünden yaptığı paylaşım ile açıklayan 34 yaşındaki oyuncu, şu ifadelere yer verdi:
“Yaklaşık 15 sene ve 143 maçın ardından milli takıma veda etme zamanının geldiğini duyurmak istiyorum. Bu uzun yolda bana birlikte rol alan her insana teşekkür etmek istiyorum. Bana başlama fırsatı veren Vicente del Bosque’den son saniyeye kadar keyif almamı elde eden Luis Enrique’ye; ayrıca Julen Lopetegui, Fernando Hierro ve Robert Moreno’ya ve tüm çalışanlarına güvenleri için teşekkür ederim. Tabii ki ekibi hak etmiş olduğu yere götürmek için az çok başarılı fakat her vakit her şeyimi vererek ve büyük bir gururla mücadele ettiğim ekip arkadaşlarımın her birine.

Birlikte çalıştığım doktorlar, malzemeciler, delegeler, beslenme uzmanları, personel, basın, güvenlik, gezi ekipleri ve yolumun kesiştiği tüm insanlar ve işçilere de teşekkür ederim.
Ayrıca başkanlara, yöneticilere, spor direktörlerine ve şu ya da bu halde federasyonun parçası olanlara. Tüm takipçilerimize, aldığımız yardımcı için ve özellikle de işler beklediğimiz benzer biçimde gitmediğinde yanımızda olanlara. Hepinize, teşekkürler!

Tabii en önemlisi akrabalarım. Her zaman ve bütün kararlarımda bana destek olup, günlerce uzaktayken bu yolu paylaştığınız ve elimden gelenin en iyisini verebilmem için her zaman yakınımda hissettirdiğiniz için.
Ülkemi temsil etmek ve zirveye taşımak, dünya ve Avrupa şampiyonu olmak, kaptan olmak ve bu kadar çok maç oynamak, az ya da oldukca başarı ile ama her vakit her şeyimi vermek ve kum tanemle katkıda bulunmak benim için bir onurdu. Her şeyin olası olmasıyla birlikte doğru olduğu ve her insanın ne kadar mühim olduğunu hissettiği, her insana yardım etmiş olduğu ve aynı amaç için benzersiz, unutulmaz ve tarihi deneyimlerle mücadele ettiğim her insana teşekkürler.”

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın