İşkenceyle ölüme indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet

İşkenceyle ölüme indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet23 Eylül 2021 tarihinde Derince ilçesinde 3 sene ilkin dünya evine giren Hatice Senem (23), itilaf yaşadığı eşi Mehmet Senem ile tartışma yaşadı. İddiaya bakılırsa, irdelemenin büyümesi üzerine Mehmet Senem, 9 aylık bebeğinin annesi eşi Hatice Senem’i darp ederek ölümüne sebep oldu. İhbar üzerine adrese giden polis ekipleri, genç kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Kaçmak için HDP binasına giden Mehmet Senem ise kısa müddette yakalanarak gözaltına alındı. Mehmet Senem, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Otopsi raporunda Hatice Senem’in boynunda morluklar olduğu, boğularak öldürülmüş olduğu ve elektroşok aleti ile elektrik akımına maruz kaldığı tespit edildi.

“Kasti bir şey yapmadım”

Hakkında “Eşe karşı canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan dava oluşturulan sanığın, Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Senem, Hatice Senem’in babası Hüseyin Kurban, abisi Yusuf Kurban ve avukatlar katıldı. Duruşmada son sözü sorulan Mehmet Senem, “Kasti bir şey yapmadım” dedi. Sanığa tenzilat uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

“İçimize su serpildi”

Duruşmanın arkasından adliye önünde açıklamada bulunan baba Hüseyin Kurban, “Biraz da olsa içimize su serpildi. Cani, ağırlaştırılmış müebbetle yargılandı. Avukatlarımıza ve hanım örgütlerimize oldukça teşekkür ediyoruz. İyi ki yüce hakkaniyet var, iyi ki yargıçlarımız var. Hakimlerimiz indirim uygulamadı. Haticelerimiz ölmesin” dedi.

Genç kadının abisi Yusuf Kurban da, “Yargıya teşekkür ediyorum, bu şekilde bir karar çıkarttığı için, bizi üzmediği için, hepsinden Allah razı olsun” gibi konuştu.

“Dağa çıkarak Hatice Senem’in yanı sıra asker de şehit edecekti”

Hatice Senem’in ailesinin avukatı Pınar Eren ise, “Mehmet Senem ile alakalı eşe karşı canavarca hisle eziyet çektirerek kalifiye insan öldürme suçundan, herhangi bir indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veridi. Bu dosyada şöyleki bir hususiyet var. Sanık ilk önce çocuğunun bulunduğu ikametlerinde, eşini vücudunun yüzde 40’ı mosmor olacak şekilde darp ettikten sonrasında, beyin kanaması geçirttikten sonrasında, vücudunun 5 değişik yerinden elektroşok uyguladı, akabinde boğazlayarak hayatını kaybetmesine sebep oldu. Sonrasında kendisini terör örgütü PKK’nın dağ kampına götürmesi için aracı bulmaya çalıştı ve bu süreçte kızın cenazesini evde bırakarak gitti. Eğer bu adam kısa sürede yakalanmasaydı muhtemelen bir de dağa çıkarak Hatice Senem’in yanı sıra asker de şehit edecekti. Çok şükür süratle bulunmuş oldu ve tutuklandı. Emsal olacak bir karar olacak biçimde verildi” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın