IPhone 14 Pro’nun ekran tasarımı için yeni iddiaApple 2022 model iPhone’larını 7 Eylül’de gözler önüne çıkaracak. Etkinlik için geri sayımda son bir haftaya girilirken, dedikodulara da yenileri eklenmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de iPhone 14 Pro modelleri ve monitör tasarımlarıyla ilgili.

Apple’ın Pro modellerinde çentik yerine çift kesikli ekranları tercih ettiğine artık kesin gözüyle bakılıyor. Yeni dedikoduya gore, Apple ekrandaki aydınlatılmamış piksellerden yararlanacak ve bu çift kesiği tek bir kesik gibi gösterecek. Piksellerin aydınlatılacağı veya kapatılacağı zamanların kontrolünü ise hususi bir yazılım sağlayacak.

MacRumors sitesinin gündeme taşımış olduğu bu iddia, Çin’deki sosyal medya platformlarında bir fazlaca yoğun şekilde konuşuluyor. İddianın kaynağının ise iPhone 14 Pro’nun üretim sürecinde görevi olan bir Foxconn personeli olduğu söyleniyor.

9to5Mac sitesinde yer edinen bir haberde ise kesikler alanındaki alanın Apple’ın gizlilik göstergelerine ayrılmış olduğu belirtiliyor. Bu göstergeler iOS 14 ile birlikte kullanıma sunulmuştu. Söz konusu göstergeler mikrofon yada kameranın bir tatbik tarafından etken biçimde kullanıldığını gösteriyor. Göstergelerin kamera kesikleri arasına taşınması, ekranın sol ve üst köşelerine başka ikonların yerleştirilmesini olası kılabilir.

iphone 14 proiPhone 14 Pro hakkında bu iddianın doğru olup olmadığını algılamak için fazla beklemek gerekmiyor. IPhone 14 serisinin tüm üyeleri 7 Eylül’de gözler önüne çıkacak. Şirketin iPhone 14 serisinde mini seçeneğine yer vermemesi ve iki adet 6.1 inç ve iki adet de 6.7 inç ekranlı iPhone 14 tanıtması umut ediliyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın