IPhone 14 Pro ile eski tip pil göstergesi geri gelebilir

IPhone 14 Pro ile eski tip pil göstergesi geri gelebiliriPhone 14 Pro ile beraber, klasik pil yüzde göstergesinin ve pil simgesinin yan yana yer almış olduğu gösterim geri gelecek şeklinde görünüyor. MacRumors tarafınca görüntüleri paylaşılan ve cihazın kullanıcı arayüzünü de yayınlayan bir aygıt taslağı bunu ortaya koyuyor. Bu, Pro kullanıcılarının, Apple’ın iOS 16 beta sürümünde test ettiği, pil simgesinin arasında yüzdeyi gösteren ve o kadar da bereketli olmayan vizyonu kullanmayabilecekleri anlamına geliyor.

Şu anda Apple’ın daha yeni cihazlarda göstergenin mevcut versiyonunu, telefonunuzun ne kadar güç kaldığını görsel olarak gösteren bir pil simgesi şeklindedir. Bu yayın ilk olarak, çentikten meydana gelen alan eksikliği sebebiyle iPhone X ile birlikte kullanılmıştı. Kalan pil seviyesini görmek için çentiğin sağ tarafından aşağı kaydırmanız ve Denetim Merkezi’ni açmanız icap eder.

Ancak iPhone 14 Pro’nun çentiği, monitör açıldığında tek bir birleşik hap şekli oluşturacak iki ayrı kesikle değişeceği söylendiğinden, Apple’a hem pil simgesini aynı zamanda yüzdeyi yerleştirmek için yeterli alan elde edecektir. Ayrıca Apple, telefon kilitliyken hücre servisi simgesini ekranın sol tarafına kaydırarak, buna ek olarak bildirim merkezini ve pil göstergesini sağa ilave ederek iPhone 14 Pro’nun fazladan monitör alanından daha fazla yararlanabilir.

Aynı bilgi deposu MacRumors’a, iPhone 14’ün haiz olması beklenen hep açık ekranının da iyi mi görünebileceğini gösterdi. Kullanıcılar, cihazları kilitlendiğinde ekranın görünümünü tamamen özelleştirebilecek ve duvar kağıdının ön planının renk tonunu ayarlamalarına izin verecek, böylece görüntünün yalnızca bir kısmı görünecek. MacRumors’un kaynağının belirttiği gibi, araç takımları her vakit aleni ekranda görünecek, ancak OLED’in yanmasını önlemeye destek olmak için hafifçe solup kaybolacak. Herhangi bir bildirim, yaklaşık 10 saniye sonrasında kaybolmadan önce her vakit aleni monitör etkinken ekranın altında açılacak.

iPhone 14 Pro ve Pro Max’in, Apple’ın olası bir 100 dolarlık yurt dışı fiyat artışını haklı çıkarmak için kullanabileceği yükseltmelerin çoğunu alacağı söyleniyor. Apple’ın planı ne olursa olsun, bunu öğrenmek için daha fazla beklememiz gerekmeyecek. Apple’ın Far Out etkinliğinin gerçekleşeceği 7 Eylül’e yalnızca iki gün kaldı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın