Instagram’ın Twitter’daki rakibi Threads’in 6 Temmuz’da çıkması bekleniyor

rent a car 34

İnstagram dedikodusu Twitter rakibi az önce düştü iOS App Store’da ABD’de. Uygulamanın adı Threads olacak ve App Store verilerine göre 6 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Instagram’ın mücadeleye girmesi için iyi bir zaman — geçen hafta sonu, Twitter hız sınırı hatalarıyla çantayı karıştırırken, Spill, Bluesky ve Post gibi rakipler gördü önemli büyüme. Ancak, doğrudan Instagram takipçileriniz ve takip listeleriniz üzerinden bağlantı kurduğu için Threads’in bir ayağı olabilir. Bir topluluğu sıfırdan yeniden oluşturmak yerine, Threads kullanıcıları en başından beri mevcut Instagram çevrelerine sahip olacak.

App Store açıklamasında “İplikler, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir” diyor. “İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.”

Threads, Instagram ile yakından bağlantılı olsa da, kendi bağımsız uygulaması olacak. Tek başına App Store listelemesinden çok fazla bilgiye sahip değiliz, ancak görünen o ki kullanıcılar gönderileri beğenebilir, yorum yapabilir, yeniden yayınlayabilir ve paylaşabilir. App Store ekran görüntüleri, yayınlarınıza yanıt verebilmek için hangi kitleyi istediğinizi değiştirebileceğinizi de gösterir – herkes, takip ettiğiniz kişiler veya yalnızca gönderide belirtilenler.

Ayrıntılar son birkaç aydır yavaş yavaş sızdırıldığı için, Threads’in duyurusu özellikle şok edici değil. Buna göre Para Kontrolü, bir Instagram sözcüsü, Konuları “merkezi olmayan” olarak nitelendirdi. Ve sızdırılmış slaytlar En iyi içerik oluşturucularla yapılan bir brifingde Meta, Threads’in merkezi olmayan ActivityPub ağı üzerinde barındırılan Mastodon ile uyumlu olacağını söyledi. Ancak Threads, çok merkezi bir uygulama olan Instagram’ın bir parçasıysa, bu pek mantıklı değil – bu söylentinin nasıl ortaya çıktığını göreceğiz. Bununla birlikte, diğer söylentiler hemen hemen doğrulandı – App Store listesindeki tüm ayrıntılar, sızan slaytlardan öğrendiklerimizle tutarlı.

Meta’nın yan uygulamaları her zaman başarılı olmadı. Son birkaç yılda, gibi ürünleri gün batımına uğrattı. anonim genç uygulaması tbh, Cameo benzeri uygulama Super, Nextdoor klon Mahalleleri, çiftler uygulaması Ayarlandı, öğrenci odaklı sosyal ağ Kampüs, görüntülü flört hizmeti Sparked Ve Daha. Ancak Threads, Twitter’ın sürekliliğinden yararlanmak için mükemmel bir zamanda kullanıma sunuluyor. snafus. Bununla birlikte, Meta’nın sosyal medya deneyimlerinin bir başka yönüne daha hükmetmesini isteyip istemediklerine karar vermek tüketicilere kalmış.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın