Instagram’ın bu yaz Twitter klonu hakkında bildiğimiz her şey

Gelecek kalırken belirsiz Twitter için Meta, bir sonraki büyük mikroblog platformunu oluşturmak için şapkasını yüzüğe atıyor. Seçilmiş bir içerik oluşturucu grubuyla paylaşılan ve TechCrunch tarafından görüntülenen bir e-postaya göre, bu yeni Meta uygulamasının bu yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu metin tabanlı uygulama tek başına duracak, ancak kısmen Instagram’a entegre edilecek. Kullanıcılar, Instagram doğrulamalarını ve işlemlerini sürdürecek ve tüm takipçileri, onları isimlendirilen platformda takip etmeleri için bir bildirim alacak. Meta’nın metin tabanlı platformu, merkezi olmayan ve ActivityPub protokolü üzerine kurulu Mastodon ile birlikte çalışabilir olacak.

Meta, sporcular, aktörler, yapımcılar, şovmenler ve komedyenler gibi yüksek profilli tanınmış kişileri erken erişim elde etmek istiyor. Bu içerik oluşturuculara notunda Meta, Mastodon, Bluesky ve diğer uygulamaların bir sonraki Twitter’ı oluşturma yarışında önde olduğunu kabul ediyor. Ancak şirket, içinde Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’ın da bulunduğu uygulama ailesi aracılığıyla milyarlarca kullanıcıya erişim avantajına sahip olduğuna dikkat çekti.

Bu yeni merkezi olmayan uygulama, ilk olarak tarafından bildirildiği üzere P92 veya Barselona olarak kodlanmıştır. Para Kontrolü. Meta bu gelişmeler hakkında sessiz kaldı, ancak Money Control’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağ araştırıyoruz. İçerik oluşturucuların ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat olduğuna inanıyoruz.” Meta, TechCrunch’ın daha fazla yorum talebini reddetti.

Lia Haberman’a göre, yazarı sosyal medya haber bülteni ICYMI, uygulama Instagram ile aynı topluluk kurallarını kullanacaktır. Benzer şekilde, kullanıcılar Instagram kimlik bilgileriyle oturum açabilecek, Instagram’daki engellemeler ve gizli kelimeler taşınacak ve iki faktörlü kimlik doğrulama ve spam raporlama gibi bazı güvenlik özellikleri başlangıçta eklenecek. Haberman’ın kaynakları, metin gönderilerinin en fazla 500 karakter olacağını ve kullanıcıların ayrıca beş dakikaya kadar fotoğraf, bağlantı ve video yükleyebileceklerini bildirdi. Twitter ve diğer rakip uygulamalar gibi, içeriği beğenebileceğiniz, yanıtlayabileceğiniz veya yeniden gönderebileceğiniz bir besleme olacaktır.

Aynı bilgiyi sosyal medya danışmanı Matt Navarra da aldı.

Pazar, yeni Twitter alternatifleri için olgunlaşmış durumda, ancak çok sayıda platforma geçiş yaptıktan sonra, bazı kullanıcılar yeni bir hesap daha oluşturma olasılığından biraz yorulmuş olabilir. Herhangi bir şirket gibi, Meta da yeni uygulamalar ve deneyimler yayınladığında her zaman yükselmez. Son birkaç yılda, gibi ürünleri gün batımına uğrattı. anonim genç uygulaması tbh, Cameo benzeri uygulama Süper, Nextdoor klon Mahalleleri, çiftler uygulaması Ayarlandı, öğrenci odaklı sosyal ağ Kampüs, görüntülü flört hizmeti Sparked Ve Daha.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın