Instagram, uygulamanın şablonlarıyla Reels oluşturmayı kolaylaştırıyor

rent a car 34

Instagram bugün duyurdu güncellemeleri tanıtmak Sosyal medya devi TikTok ile rekabet etmeye devam ederken, kullanıcıların ilgi çekici kısa biçimli videolar oluşturmasını daha da kolaylaştırmak için Reels şablonlarına ekledi.

Şirket, kullanıcıların şablonları kategorilere göre gözden geçirmesine izin verecek yeni bir “Şablon Tarayıcı” başlatıyor. Önerilen ve trend olanlara göre şablonlara göz atabilir ve ayrıca kaydettiğiniz şablonlara veya seslere göz atabilirsiniz.

Ana sayfadan “oluştur” düğmesine dokunarak ve ardından “Reel” seçeneğini seçerek yeni tarayıcıya erişebilirsiniz. Ardından, kamera galerinizi açmak için ekranın sol alt köşesindeki resimlere dokunmanız ve ardından “Şablonlar” a dokunmanız gerekir. Şablon Tarayıcı’yı Reels Sekmesi aracılığıyla kamera simgesine ve ardından “Şablonlar”a dokunarak da bulabilirsiniz.

Reels’e göz atarken beğendiğiniz bir Şablon görürseniz, başlamak için Reel’deki “Şablon Kullan” düğmesine dokunabilirsiniz. Makaradaki “Şablon kullanan” düğmesine dokunarak başkalarının şablonları nasıl kullandığını da görebilirsiniz. Bu sizi, insanların şablonla nasıl yaratıcı olduklarına ilişkin örneklerin olduğu bir sayfaya götürecektir. TikTok’un da şablonu ve efektleriyle benzer bir konsepti uygulamasında sunduğunu belirtmekte fayda var.

Instagram'ın yeni Reels Şablonları

Görsel Kaynakları: instagram

Ayrıca Instagram, şablonlar için oluşturma ve düzenleme deneyimini geliştirdiğini söylüyor. Artık bir şablondan oluşturduğunuzda, ses, klip sayısı, kliplerin süresi ve AR efektleri otomatik olarak Reel’inize eklenecektir. Önümüzdeki haftalarda Instagram, orijinal Reel’de kullanılan metin ve geçişleri otomatik olarak eklemeye başlamayı planlıyor. Şablonlar özelleştirilebilir olacak, yani kullanıcılar klip ekleyip kaldırabilecek, tek tek kliplerin zamanlamasını ayarlayabilecek veya önceden yüklenmiş herhangi bir öğeyi düzenleyebilecek.

Instagram, “İster bir trende katılın, ister yaratıcılığınızı ifade etmek için eğlenceli bir makara oluşturmak isteyin, Reels şablonları yalnızca birkaç dokunuşla başlamanızı sağlayabilir” diye yazdı Instagram, Blog yazısı. “Sürekli Reels deneyiminizi geliştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz. Instagram’da oluşturmayı ve paylaşmayı daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmek için Reels şablonları özelliğini geliştirmeye devam edeceğiz.”

Yeni özellikler bir ay sonra geliyor Instagram sonunda kullanıcıların Reels indirmesine izin vermeye başladı Uygulama dışında paylaşabilmeleri için başkaları tarafından yayınlanan. Kullanıcılar bunu, paylaşım simgesine dokunarak ve ardından İndir seçeneğini belirleyerek yapabilir. TikTok bu özelliği yıllardır elinde tutuyor ve insanların platform dışında uygulamanın filigranı ile kısa videolar izlemesi sayesinde popülerlik kazandı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın