Instagram, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve daha fazlasında yaratıcı aboneliklerini başlatıyor

rent a car 34

Meta ilan edildi bugün, önümüzdeki birkaç hafta içinde Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık’taki tüm uygun içerik oluşturuculara Instagram aboneliklerini sunuyor. Genişletme, Meta’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde Instagram aboneliklerini ilk kez Ocak 2022.

Instagram abonelikleri, içerik oluşturucuların takipçilerine özel gönderilere, Canlı videolara, Hikayelere, makaralara, öne çıkanlara ve daha fazlasına ücretli erişim sunmalarına olanak tanır. Aboneler ayrıca yorumlar bölümünde ve içerik oluşturucuların gelen kutularında öne çıkmalarına yardımcı olan özel bir rozet alırlar.

Instagram aboneliklerine hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların en az 18 yaşında olması ve 10.000’den fazla takipçisi olması gerekir. İçerik oluşturucular, özel içerik için kendi seçtikleri bir aylık fiyat belirleyebilir. İçerik oluşturucunun içeriğinin ne kadar değerli olduğuna inandığına bağlı olarak, ayda 0,99 ABD dolarından başlayıp ayda 99,99 ABD dolarına kadar çıkabilen sekiz fiyat noktası vardır.

Aboneliklerin ardındaki fikir, içerik oluşturuculara hayranlarından gelen desteğe dayalı olarak yinelenen aylık gelir elde etme fırsatı vermektir. Meta, önümüzdeki aylarda dünya çapında Instagram aboneliklerine erişim sağlamaya devam etmeyi planlıyor.

Meta, “Instagram abonelikleriyle, en ilgili takipçilerinizle daha derin bağlantılar geliştirebilir ve abonelere özel içerik ve avantajlara erişim sağlayarak, bunların tümü zaten onlarla zaten etkileşimde bulunduğunuz aynı platformda, yinelenen aylık gelirinizi artırabilirsiniz.” Blog yazısı. “Yaratıcıların para kazanmasına yardımcı olan araçlara yatırım yapmaya devam edeceğiz ve önümüzdeki aylarda daha fazla güncelleme paylaşacağız.”

Meta, teklifi Instagram’a getirmeden önce ilk olarak 2020’de Facebook’ta abonelikleri başlattı. Facebook abonelikleri Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Danimarka, Ekvador, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Sayfalar tarafından kullanılabilir.

Instagram, içerik oluşturuculara hayranlarından özel içerik için ücret alma seçeneği sunan tek sosyal medya platformu değil. Bu yılın başlarında, TikTok bir “Seri” adlı yeni özellik bu, uygun içerik oluşturucuların bir ödeme duvarının arkasında içerik yayınlamasına olanak tanır. Dizi, uygun içerik oluşturucuların, izleyicilerin erişim satın alabileceği premium içerik koleksiyonları yayınlamasına olanak tanır. One Series, her biri en fazla 20 dakika uzunluğunda 80 adede kadar video içerebilir.

Benzer şekilde, Twitter bir abonelik özelliği bu, kullanıcıların içerik oluşturuculardan özel tweet’lere erişim satın almasına olanak tanır. Instagram’ın ve Instagram’ın sunduğu teklifler gibi, içerik oluşturucular aboneliklerinin aylık fiyatını belirler.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın