İngiltere’den Moonfire VC, erken aşamadaki girişimleri hedeflemek için ikinci fonunu 115 milyon dolara yükseltti

2021’in Pandemi dönemine geri dönmüştük. öğle yemeği ile ilgili ay ateşio zamanlar yeni uzaktan çalışma ve uzaktan satış konuşması dünyasına yönelik 60 milyon dolarlık bir “Fon I” tohum aşamasındaki “veriye dayalı” VC.

Yeni 115 milyon dolarlık bağış toplama (“Fund II”), “veriye dayalı” yaklaşımı olarak adlandırdığı yaklaşımı sürdürmeyi planlıyor.

Eski Atomico kurucu ortağı tarafından lansmanından bu yana Mattias LjungmanMoonfire, yeni müstakbel girişimleri avlamak için yerleşik özel yapay zeka modelleri ve bir teknoloji yığınına sahip olduğunu söylüyor.

Şimdi, bir açıklamada “her hafta 50.000’e kadar şirketi” gözden geçirdiğini iddia ediyor (ancak bu iddia TechCrunch tarafından bağımsız olarak doğrulanmadı).

Bununla birlikte, örneğin İngiltere Fintech’i keşfettiğini iddia ediyor. Canlı Akış AI motoru aracılığıyla Seedcamp ile birlikte Seed Öncesi turuna liderlik edecek.

Fon, AI, Web3 ve AR/VR’nin yanı sıra sağlık, iş, finans ve oyun alanlarındaki şirketlere baktığını söylüyor.

Ljungman, fonun artık uzaktan yatırım tarzını yüz yüze toplantılarla karıştırdığını söyledi: “Şahsen kesinlikle daha fazla oluyor. Bunu aylık olarak yapıyoruz. Ayrıca Nabız etkinliğimiz ve Tohum etkinliğimiz de var. Bu nedenle uzaktan ve yüz yüze entegrasyona inanıyoruz.”

Moonfire, 23 anlaşmaya öncülük ettiğini ve Sequoia, Accel, Index, General Catalyst ve Accel gibi risk sermayedarlarının yanı sıra 27 anlaşmaya daha ortak yatırım yaptığını söylüyor.

Portföy şirketleri arasında Humaans (15 milyon $’lık Seri A topladı), Lightdash (Accel liderliğindeki 7 milyon $’lık tur) ve GOALS (Seven Seven Six ile 20 milyon $’lık Seri A tur) yer alıyor. 90 Milyon Dolarlık Fon II’ye ek olarak firma, Fırsat Fonu aracılığıyla yatırım yapmak için 25 milyon Dolar topladı.

Moonfire Ventures ortağı Mike Arpaia şunları ekledi: “AI ve VC ortaklığının gücü her zaman Moonfire’ın merkezinde olmuştur ve Fund II’nin lansmanı ile bunun bir sonraki seviyeye geçtiğini görüyoruz. Bu yeni seviye, verimsiz ve adaletsiz bir endüstriyi alt üst etmeyi umarak insan ve makineyi daha önce hiç olmadığı kadar bir araya getiriyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın