Endonezyalı Skorlife, Endonezyalılara kredi puanları üzerinde yetki vermek için fon alıyor

skorlifeEndonezyalılara kredi puanlarında daha fazla şeffaflık sağlamak isteyen fintech, 4 milyon dolarlık tohum fonu topladı. Tur, QED Investors ve geri dönen yatırımcılar AC Ventures ve Saison Capital’in katılımıyla Hummingbird Ventures tarafından yönetildi.

Girişimin son finansman turu Eylül ayında açıklanan tohum öncesi fonlamada 2,2 milyon dolardı. Ongki Kurniawan ve Karan Khetan tarafından ortaklaşa kurulan, Skorlife da aşağı yukarı aynı zamanlarda piyasaya çıktı.

O zamandan beri 100.000 indirmeye ulaştı. Skorlife’ın geçtiğimiz sekiz ayda ulaştığı diğer kilometre taşları arasında Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi (OJK) tarafından düzenleyici bir sanal alana kabul edilen tek kredi oluşturucu olması ve ISO 27001 ve ISO 27701 sertifikaları alması yer alıyor.

Skorlife’ın uygulaması, kullanıcılara kredi puanlarını ve Endonezya’nın kredi bürolarından alınan raporları gösterir ve kredilerini nasıl iyileştirebilecekleri ve kimlik hırsızlığından nasıl korunabilecekleri konusunda kişiselleştirilmiş tavsiyeler verir. Örneğin, faturalarını ödemelerini, kredi karmasını iyileştirmelerini ve kredilerinin yaşını izlemelerini hatırlatacaktır. Ayrıca, birisi kredi başvurusunda bulunmak için kimliğini kullanmaya çalıştığında kullanıcıları uyaran bir Kimlik İzleme özelliği de sağlar.

Skorlife kurucuları Ongki Kurniawan ve Karan Khetan

Skorlife kurucuları Ongki Kurniawan ve Karan Khetan

Kurniawan, TechCrunch’a, bankaların ve finans kurumlarının sağlam bir kredi puanlama altyapısı ve verilerinin olmaması nedeniyle onaylar konusunda çok muhafazakar olma eğiliminde oldukları için birçok Endonezyalının adil krediye sınırlı erişimi olduğunu söyledi. Sonuç olarak, kredi kartları da dahil olmak üzere düşük faizli kredi ürünlerine genellikle yalnızca en yüksek kredi puanına veya süper primlere sahip kişiler erişebilir. Öte yandan, subprime borç verenlere eşler arası borç verme ve şimdi al, sonra öde platformları hizmet verir, ancak bunlar yüksek faiz oranlarına sahip olma eğilimindedir.

Bu, iyi geri ödeme geçmişleri olan, ancak yine de uygun fiyatlı kredi ürünleri için kesinti yapmayan, birinci sınıf veya sıfıra yakın krediye sahip insanları ortada bırakır. Skorlife, Endonezyalı tüketicilere Endonezya kredi bürolarından aldıkları puanlara erişim sağlayarak ve puanlarını nasıl iyileştirebileceklerine dair kişiselleştirilmiş tavsiyeler vererek yardımcı olur.

Skorlife, OJK’nin düzenleyici korumalı alanının bir parçası olarak yerel düzenleyicilerle birlikte çalışacak ve bu da ona iş modelini planlamak için daha fazla esneklik sağlayacaktır. Yeni finansmanı ürün geliştirme, pazarlama ve işe alım için kullanılacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın