OpenFin’in finansal uygulamalardaki “geçiş vergisine” yönelik saldırısı, ona 35 milyon dolarlık bir D Serisi turu güvence altına alıyor

İnternet sonrası bir Bloomberg Terminali gibi değil, AçıkFin 2010’da hızlı hareket eden bilgilere kullanıcı arayüzlerinin devrim niteliğindeki dünyasını birleştiren bir girişimdi. Aklınızı karıştırırsanız, o eski arayüzler en hafif deyimiyle iyi değildi. 15 yıl önce taksi sipariş etmenin nasıl bir şey olduğunu bir düşünün. Bu deneyimi daha iyi hale getiren herhangi bir uygulama, sahip olmak Kullanıcı. Ve aynı şekilde OpenFin, finans dünyasında çok baskı altındaki kullanıcıların önüne çok zamanında bilgi sunabileceğini ve böylece verimliliklerini birkaç derece artırabileceğini fark etti. Gerçekten çok basit görünüyor.

Ancak bu basitlik, bugün OpenFin’in 35 milyon $’lık bir D Serisi finansman turunu güvence altına almasına ve bugüne kadar toplanan $82 milyon $’a çıkmasına neden oldu. Bu tur, Pivot Investment Partners ve ING Ventures’ın önemli katılımıyla Bank of America tarafından yönetildi. Turdaki diğer yatırımcılar arasında CME Ventures, CTC Venture Capital, SC Ventures ve Tribeca Early Stage Partners yer alıyor.

OpenFin’in web tabanlı işletim sistemi, finansal hizmetler pazarında uygulamalar için bir arayüz olarak yer edinmeyi başardı ve şirket, şu anda 60’tan fazla ülkede 3.800’den fazla banka, servet ve varlık yönetimi şirketi tarafından kullanıldığını söylüyor.

Kuşkusuz, ana rakiplerinden biri Ada, kendisini kuruluş için güvenli bir web tarayıcısı olarak faturalandırır. Bu şirket bugüne kadar Insight Partners ve Sequoia Capital gibi diğer şirketlerden 285 milyon dolar topladı.

Ancak, burada tehlikede olan bir tarayıcı savaş alanından daha fazlası olduğu açıktır.

Kullanıcıların günde yüzlerce kez bir uygulamadan diğerine geçiş yaptığı sözde “geçiş vergisi”nin çok fazla zamana mal olduğu iyi bilinir ve özellikle finans dünyasında zaman nakittir.

OpenFin CEO’su Mazy Dar bir röportajda bana şunları söyledi: “Çözdüğümüz sorunun özellikle finansal bir sorun olmadığını fark ettik. Bu gerçekten kurumsal bir sorun… kilitli masaüstü bilgisayarların olduğu bir yerde.”

“Bunu steroidler üzerinde Spotlight Search olarak düşünün. Kullanmakta olduğunuz tüm uygulamalara bağlanabilen tek bir arama arabirimi. Böylece, tek bir aramayla tüm uygulamalarda arama yapabilir ve iş akışını yönlendirebilecek gerçekten zengin sonuçlar elde edebilirsiniz” diye ekledi.

Diğer büyük OpenFin yatırımcıları arasında Barclays, CME Ventures, DRW Venture Capital, HSBC, ING Ventures, JP Morgan, SC Ventures ve Wells Fargo Strategic Capital yer alıyor. VC yatırımcıları arasında Bain Capital Ventures ve NYCA Partners yer alıyor.

Şirket, OpenFin kullanan finans kurumlarının sayısının 60’tan fazla ülkede 3.800’e ulaştığını iddia ediyor ve en son anlaşma Londra Menkul Kıymetler Borsası ile yapılıyor. Şirket ayrıca In-Q-Tel’den (CIA’nın yatırım kolu) stratejik bir ortaklık ve yatırım yoluyla ABD hükümet sektörüne de ayak izini genişletti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın