Reliance’ın Zivame müşterileri, hesaplarının saldırıya uğradığını söylüyor

Hintli bir çevrimiçi kadın mahrem giyim mağazası olan Zivame’nin bazı müşterileri Reliance Retail’e aithesaplarının saldırıya uğradığından ve tam adları, telefon numaraları ve e-posta adresleri dahil olmak üzere kişisel bilgilerinin açığa çıkmasından şikayet ettiler.

Son birkaç hafta içinde, Zivame’den alındığı iddia edilen veriler bilgisayar korsanları tarafından birden fazla forumda satıldı. Üç müşteri TechCrunch’a bilgilerinin bir aracı tarafından paylaşılan veri örneğiyle eşleştiğini söyledi. Bilgiler, telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve gönderi adreslerini içeriyordu.

Aracının paylaştığı veri örneklerinden biri, bireysel satın almalarla ilgili ayrıntıları da içeriyordu, ancak ödemeyle ilgili bilgileri içermiyor.

Aracı, TechCrunch’a verileri birincil bilgisayar korsanı adına sattıklarını söyledi. Veriler, görünüşe göre bilgisayar korsanının isteği üzerine daha sonra çevrimdışına çekildi.

TechCrunch, Hindistan’ın bilgisayar acil müdahale ekibi CERT-In’i Cuma günü veri örneklerinin mevcudiyeti hakkında bilgilendirdi. CERT-In yanıt olarak, “İlgili makamla zaten uygun eylemi gerçekleştirme sürecindeyiz” dedi.

Zivame, TechCrunch tarafından ulaşıldığında bariz ihlal hakkında yorum yapmayı reddetti. LinkedIn aracılığıyla ulaşıldığında, Zivame baş teknoloji ve ürün sorumlusu Monish Kaul mesajımızı açıp okudu ancak yanıt vermedi.

Nandakishore Harikumar, siber güvenlik şirketi Technisanct’ın kurucusu ve CEO’su. ilk bildirilen 11 Mayıs’ta açığa çıkan verilerin mevcudiyeti, bazı veri örneklerini inceledi. Harikumar, şirketinin çöplükten rastgele seçilen 50 e-posta adresinin ve telefon numarasının manuel olarak doğrulanması yoluyla verilerin Zivame müşterilerine ait olduğunu bulduğunu söyledi.

TechCrunch’a konuşan Harikumar, “Tehdidin gerçek boyutu ve sızdırılan tüm ayrıntılar henüz belirlenmedi.”

2011 yılında kurulan Zivame, çeşitli kadın iç giyim ürünleri sunmaktadır. Bengaluru merkezli girişim, kişi başına toplam 69,2 milyon dolar fon sağladı. halka açık veriler. Hintli petrolden telekomünikasyon şirketi Reliance Industries’in bir yan kuruluşu ve gelirler açısından Güney Asya ülkesindeki en büyük perakendeci olan Reliance Retail, 2020’de Zivame’yi satın aldı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın