Honor yakında Türkiye’de çıkacak Honor 70 ve diğer yeni çıkan ürünlerini IFA 2022’de sergiliyor

Honor yakında Türkiye’de çıkacak Honor 70 ve diğer yeni çıkan ürünlerini IFA 2022’de sergiliyorHonor, bağımsız olarak yoluna devam etmeye başlamasından sonrasında ilk kere katıldığı teknoloji fuarı IFA 2022’de düzenlediği etkinlikte daha önce Çin’de duyurusu meydana getirilen ve ağustos nihayetinde Avrupa ve İngiltere’de satışa çıkan Honor 70, Honor MagicBook 14 ve Çin dışında satışa sunulan ilk Honor tableti Honor Pad 8’i ile MagicOS 7.0 işletim sistemini ve yeni ses teknolojisini tanıttı.

Honor 70 özellikleri

Vlog meraklıları için tasarlandığı belirtilen ve kısa sürede Türkiye’ye de gelmesi planlanan Honor 70, Honor’un N Serisi zeki telefon serisinden son modeli olarak öne çıkıyor. Şık bir tasarıma haiz olan cihaz, aynı anda hem topluluk aynı zamanda tek bir nesne, insan ya da seçili bir alana odaklanarak kullananların aynı anda iki ayrı video kaydetmesine elde eden Solo Cut moduyla piyasaya çıkıyor.

Honor 70’in haiz olduğu IMX800 Sensörlü 54MP Süper Algılamalı Ana Kamera, 50MP Ultra Geniş ve Makro kamera içeren güçlü Çift Ana Kamera sistemi yardımıyla yüksek kaliteli vloglar çekmek kolaylaşıyor. Honor 70, Qualcomm Snapdragon 778G Plus 5G tarafınca destekleniyor. GPU Turbo X, OS Turbo X özellikleriyle gelen parlak zeka telefon, her zaman hareket halinde olan vlogger’lar için video düzenleme de dahil olmak üzere performans gerektiren birçok görevde sorunsuz ve süratli bir deneyim sunuyor.

Honor 70’in bununla beraber 2022-2023 EISA Best Buy Smartphone ödülüne layık görüldüğü de vurgulanıyor. Şirketin belirttiğine göre EISA, 29 ülkeden 60’ın üzerinde dünyanın en saygın tüketici elektroniği dergilerinden, web sitelerinden ve sosyal medya yorumcularından oluşan uzman bir topluluk olarak biliniyor.

Honor 70, Android 12 tabanlı Honor Magic UI 6.1’i çalıştıran ilk Honor N Serisi parlak zeka telefon olma özelliğine sahip ve Geceyarısı Siyahı, Kristal Gümüşü ve Zümrüt Yeşili dahil olmak üzere farklı renk seçenekleri sunuyor.

Honor 70’in Ekim ayının ilk haftasında Türkiye’de de satışa çıkması bekleniyor.

Honor MagicBook 14

honor magicbook 14

Etkinlikte tanıtılan Honor MagicBook 14, markanın tarihinde ilk defa OS Turbo’ya haiz olan tamamen yeni modeli. Yeni dizüstü bilgisayar, bundan önceki modele kıyasla yüzde 20,8’e kadar daha iyi güç verimliliği sunuyor. MagicBook 14, 12. Nesil Intel Core i5-12500H işlemci tarafınca destekleniyor. NVIDIA GeForce RTX 2050 özel grafik kartı ile yapılandırılabilen model ister ofiste ister evde oyun oyun meraklıları için kuvvetli bir pil ömrü sunuyor. 75 Wh bataryayla gelen Honor MagicBook 14, bekleme modunda 17 saate kadar pil ömrü sağlıyor ve yalnızca 15 dakikalık şarjın ardından üretkenlik yazılımı çalıştırıldığında 3,5 saate kadar emek harcama süresi sunan süratli şarj hususi durumunu destekliyor.

Honor Pad 8

honor pad 8

Honor Pad 8, öğrencilerin ve genç profesyonellerin üretkenlik ve eğlence gereksinimlerini karşılayan müsait fiyatlı, oldukca yönlü bir tablet olarak tanıtıldı. Yeni Honor tablet, yüzde 87 ekran-beden oranına haiz. Tablet, 12 inç 2K Honor FullView ekrana, sekiz dahili hoparlöre haiz ve 2000×1200 piksel çözünürlüğü ve 1 milyar rengi destekliyor. Honor Magic UI 6.1’i Google Play Hizmetleri ile çalıştıran Honor Pad 8, tüm gün bağlantı için yüksek kapasiteli 7250 mAh pil ihtiva eder ve kullanıcıların her vakit bağlantıda kalmalarını sağlar.

MagicOS 7.0 özellikleri

Honor’un yeni işletim sistemi MagicOS 7.0, platformlar arası ve cihazlar arası deneyimlerde sorunsuz deneyim sağlamak için tasarlandı. Android’in yanı sıra PC ve IoT işletim sistemleri tabanlı ve değişik işletim sistemi çalıştıran cihazlar, MagicOS cihazlarına sistem düzeyinde bağlanabilecek. MagicOS 7.0, yeni kullanıcı arayüzü değişikliklerinin yanı sıra, kullananların tek bir klavye ve sıçan ile bir Honor dizüstü bilgisayarı, akıllı telefonu ve tableti kontrol etmelerini sağlayacak. Bu özellik yardımıyla kullanıcılar, dosyaları cihazlar arasında sorunsuz bir halde sürükleyebilir ve dizüstü bilgisayar klavyesiyle parlak zeka telefon yada tablete metin yazabilirler. MagicOS 7.0, 2022’nin 4. çeyreğinde resmi olarak duyurulacak.

Honor’dan yeni ses teknolojileri ve diğer yenilikler

IFA 2022’de duyurulan Honor’un Uzamsal Ses çözümü, kulaklıkların yeni nesil AR ve VR deneyimleri için ihtiyaç duyulan hissiyatı yaratan geniş, sinematik 3D ses efektleri üretmesini sağlamak için tasarlandı.

Honor’un Uzamsal Sesi, ses dışsallaştırma mesafesi ayarını destekleyen ilk ses teknolojisi ve kullananların daha kişiselleştirilmiş bir dinleme deneyimine uyacak halde sanal ses kaynaklarının mesafesini 0,15 ila 10 metre içinde dinamik olarak ayarlamasını sağlıyor.

Honor, bununla beraber dünyanın dört bir yanından yaratıcı yetenekler için metaverse çağlarında insanları kültürle birleştirmek için teknolojinin gücünü kullanma konusunda ilham vermek amacıyla, Hamburg, Almanya’da pilot tatbik meydana getiren küresel bir girişimi Gateway to the Future’ı da tanıttı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın