Honor 70 ve Honor Pad 8 küresel pazara çıkışı İngiltere ile başlattı

Honor 70 ve Honor Pad 8 küresel pazara çıkışı İngiltere ile başlattıÇin’de tanıtılmasının üzerinden üç aydan birazcık daha kısa zaman geçmesinden sonra Honor, orta düzen Honor 70 parlak zeka telefonunun küresel pazara girişini İngiltere’den başlattı.

Telefonun 8GB RAM ve 128GB saklama alanına haiz versiyonu 480 pound fiyat etiketine sahip olacak. 256GB gizleme alanına haiz model için 530 pound fiyat belirlendi. Her iki versiyon da 2 Eylül’de genel satışa çıkacak ve ön siparişler bugün itibarıyla açılacak. Telefonun ileriki zamanlarda daha fazla ülkede satışa çıkmasını bekliyoruz. Türkiye de bunların içinde yer alıyor.

Geçen senenin modeli Honor 50 ile karşılaştırıldığında, Honor 70’in kamera özellikleri bu sefer oldukça daha dengeli görünüyor. Aslında Honor 60 modeli geçtiğimiz aralık ayında Çin’de duyuruldu, ancak bu aygıt küresel pazara giriş yapmadı. Tekrar Honor 70’de dönersek, bu telefon yüksek çözünürlüklü 108 megapiksel bir kamerayı 12 megapiksel çözünürlüğünde olan görüntüler sunacak şekilde taktim etmek yerine; 54 megapiksel ana kamera ve 50 megapiksel ultra geniş kamerayla beraber geliyor. Bu ultra geniş kamera makro çekimler için de kullanılıyor. Ayrıca 2 megapiksel çözünürlüğünde olan bir derinlik sensörü de mevcut.

Kamerada yeni yazılım özellikleri de var. Honor, “Solo Cut Mode” özelliğinin manzarada geniş bir çekim yapmanıza olanak sağlayacağını söylerken, telefon aynı anda bir nesneyi çerçeve arasında hareket ederken izleyebilen ikinci bir portre videosunu çekebiliyor. Honor 70’in kamera uygulamasında yerel olarak desteklenen öteki çoklu video modları, telefonun hem arka bununla birlikte selfie kameralarından aynı anda çekim yapabilmenin yanı sıra hem ana hem de ultra geniş kameralardan çekim yapabilmeyi yer ediniyor.

honor 70

Diğer taraftan Honor 70, Honor 50’ye benzer bir tasarıma sahiptir. Arka tarafında aynı halde çift kameralı halka tasarımı ve önde ise üst bölümde ortalanmış kamera deliğine sahip kavisli 120Hz OLED ekran barındırıyor. Bununla beraber, daha yakından bakıldığında tasarımda ve özelliklerde dikkate değer ilerlemeler var. Ekranı köşeden köşeye 6,67 inç ile daha büyük (Honor 50’de 6,57 inç monitör var.) ve bununla beraber bir Qualcomm Snapdragon 778G Plus işlemci tarafından destekleniyor Ayrıca, aynı 66W şarj hızlarına kadar hızlı şarj edilebilen birazcık daha büyük, 4800 mAh kapasiteli pili var.

Honor, yeni parlak zeka telefonunun yanı sıra geçen ay Çin’de Honor Tablet 8 olarak piyasaya sürülen tableti Honor Pad 8 adıyla küresel pazara getiriyor. Bu tablet, 2000 x 1200 çözünürlüklü 12 inç LCD ekrana sahip ve Snapdragon 680 işlemci tarafından destekleniyor. İngiltere’de 270 pound’a satılacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın