‘HDP’ye bakanlık verilecek’ iddiasına yanıt

‘HDP’ye bakanlık verilecek’ iddiasına yanıtCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de “İlker Karagöz ile Çalar Saat” progmanının konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, 2023 Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 9 ay kala gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Kılıçdaroğlu, adaylık konusuyla ilgili ise “Adaylık için benim üzerimde uzlaşılırsa ben hazırım. Herkes hazırdır niye hazır olmayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları:

EKONOMİDEKİ YOL HARİTASI

6 önder olarak üzerinde uzlaştığımız bir zaman dilimi var. İlk 6 ay içinde topluma soluk aldıracağız. 6 dememin sebebi şu; veriler gelecek, emek harcamalar yapılacak. İsrafın önlenmesi için hızlıca bir emek harcama yapılacak, talimatname yayınlanacak. Devlette israf felaket durumda, bunun önüne geçeceğiz. 1 kişi için 13-14 uçağı boşu beyhude neden tutuyorlar? İktidara geldiğimizde bir vatandaş soluk alacak, iki genelde iş dünyası dahil olmak üzere toplumda rehavet olacak, dolar ve euro makul bir seviyeye gelecek. TÜİK, enflasyon verilerini hesaplarken hangi verileri kullandığını açıklamalıdır. Siz sayıları gizliyorsunuz, felaket bir durum ortaya menfaat. Rakamlarının gizlenmesinin nedeni işgören, emekli ve asgari ücretliye daha azca para vermektir. Doları bu politikalarla kontrol edemezler.

“SORUN UYGULANAN SİSTEM”

Beni sorgulamak isteyenler niçin televizyonda karşıma çıkmıyor? İstediği suali sorsun, prompter da kullanmayacağım. Ben haklıyım, bu ülkenin geleceği ve insanı için mücadele ediyorum. Ben sokaktaki vatandaşla niçin hesaplaşayım? Bunlar akıllarını peynir ekmekle yemişler. 6’lı masada onlara nazaran çatlak var. 6 ayrı parti ve lideriz. Demokrasi, hak, hürriyet ve adalet istiyoruz. Bizde herkes düşüncesi söyler, makul bir noktada anlaşırız. 6’lı önder ortak ve ayrı bir miting yapabiliriz. Sorun parti ya da ittifak değil, sorun uygulanan sistem.

‘HDP’YE BAKANLIK’ İDDİASI

Hayır yok bu tarz bir olay. Burada mühim olan 6 liderin Türkiye’nin sorunlarıyla alakalı karar alması ve kamuoyuna duyurması. Karar alınırken altı lider oturup karar alacağız. Dolayısıyla şu yada bu herhangi bir şekilde ironi de yapabilir başka bir konferans da yapabilir. Burada önemli olan altı liderin karar almaları. Ve aldıkları kararları kapı peşinde değil halkoyu önünde duyurmaları. Madem devlette saydamlığı savunuyoruz kendi aramızda da saydam olmalıyız. Elbette oturup konuşacağız gerekirse tartışacağız. Altı önder oturur konuşuruz, ki bizler altı lider bir arada ancak bugün değil geleceği de iyi mi inşa edeceğimizi anlatıyoruz.

6’LI MASANIN ADAYI KİM OLACAK?

Kendilerinden son aşama mutluyum. Mansur bey de Ekrem beyde diğer belediye başkanlarımız da tüm bunlar de başarıya ulaşmış. Bu başarılarını pekiştirmeleri ve büyütmeleri gerekiyor. 6 lider bir araya geleceğiz. Cumhurbaşkanı adayından çok seçimden sonraki takvim daha mühim. 6 lidere de topluma da taahhütte bulunması lazım adayın. Yaptığımız işi tarih kitapları yazacaktır. 6 liderin almış olduğu kararları politika tarihi yazacaktır. Çok mühim bir noktadır.

“BEN HAZIRIM”

Uzlaşma kültürünü esas alarak ülkemizi aydınlığa çıkartmak zorundayız. Açık ve net söyleyim soyulan bir devlet var. Bu soyguna dur dememiz lazım. Mallarını yurt dışına kaçırıyorlar, paralarını oraya gönderiyorlar. Ben biliyorum ve onları getireceğim.

Adaylık için benim üzerimde uzlaşılırsa ben hazırım. Herkes hazırdır niye hazır olmayacağız. Türkiye’yi bu kaos ortamından çıkarıp atmalıyız.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın