LG de parlak zeka TV’lerine NFT özellikleri getiriyor

LG de parlak zeka TV’lerine NFT özellikleri getiriyorSamsung’un TV’lerine takas edilemeyen token’ları, doğrusu NFT’leri getirdiğini açıklamasından ancak aylar sonrasında, şimdi LG de aynı şeyi yapıyor. Şirketin LG Art Lab adlı yeni NFT pazar yeri, kullanıcıların TV’lerinden yüksek kaliteli dijital sanat eserleri satın almalarını, satmalarını ve bunların keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Şimdilik, yalnızca webOS 5.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir LG TV’ye sahip Amerika’deki kullanıcılar, TV’nin ana ekranından indirilebilen uygulamaya erişebiliyor. Söz mevzusu portal vasıtasıyla, LG’nin NFT pazar yeri aracılığıyla arz edilen dijital emekleri satın alabilir ve satabilirsiniz. Bu arzlardan ilki 22 Eylül’de gerçekleşecek ve heykeltıraş Barry X Ball’dan bir takım metalik görünümlü NFT’si sunulacak.

LG, platform üzerinde satın alınabilir NFT’ler mevcut olduğunda, kullanıcıların ekranda gözüken QR kodunu tarayabileceklerini ve arkasından işlemi tamamlamak için telefonlarında Wallypto uygulamasını açabileceklerini söylüyor. Ayrıca kullananların bunu yapmadan önce, Amerika dolarına sabitlenmesi ihtiyaç duyulan (ve öteki sabit kripto paralar çöktüğünde bu sabiti korumayı başaran) bir stabilcoin olan USD Coin (USDC) satın almaları gerekiyor.

LG’nin NFT platformu, kendisini “merkezi olmayan iktisat için en oldukça kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal kamu defteri” olarak tanımlayan Hedera üzerine kurulmuştur. Birçok popüler NFT pazaryerinin desteklediği Ethereum veya Solana ağlarının aksine, Hedera ağı blok zinciri üzerinde çalışmaz, hashgraph adı verilen bir blok zinciri alternatifi kullanır. LG, Hedera ağının idareci üyesi olarak hizmet veren birkaç şirketten yalnızca biridir ve sistemin savunucuları, sistemin blok zincirinde muamele yapmaktan daha süratli ve daha bereketli olduğunu iddia ediyor.

LG, sanatçıların NFT’lerini aylık bazda eklemeye devam edeceğini ve kullanıcıların satın aldıkları NFT’leri LG Art Lab uygulamasından görüntüleyebileceklerini söylüyor. Tıpkı Samsung’un TV’lerinde NFT’lerle yapmış olduğu benzer biçimde, LG de, kullananların NFT’leri, aleni olmadığı zamanlarda TV’lerinde göstermelerini umuyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın