Hatay’da enkaz altında kalan iki kişi depremin 261. Saatinde kurtarıldı

Hatay’da enkaz altında kalan iki kişi depremin 261. Saatinde kurtarıldıOdabaşı Mahallesi’ndeki özel hastanenin enkazında emek harcama yürüten takımlar, iki kişinin canlı olduğunu tespit etti.

Özel harekat polislerinin de yer almış olduğu yoğun çalışmanın ardından 26 yaşındaki Mehmet Ali Şakiroğlu ve 34 yaşındaki Mustafa Avcı’ya ulaşıldı.

Ekipler, Şakiroğlu ile Avcı’yı enkazdan depremin 261. Saatinde sağ çıkardı.

Şakiroğlu ve Avcı hastaneye kaldırıldı.

KARDEŞİYLE TELEFONLA KONUŞTU

Hatay Sahra Hastanesi’nde ilk müdahalesi meydana getirilen Mustafa Avcı, bir görevlinin yardımıyla kardeşiyle telefonla konuştu.

Kardeşine ailesini soran Avcı, “Hepsi kurtuldu mu, Nazlı? Birazcık da olsa seslerini duyayım.” dedi.

Kendisini kurtaran ve telefonla kardeşiyle görüştüren ekiplere teşekkür eden Avcı, sonrasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

“SAĞLIKLARI, BİLİNÇLERİ YERİNDEYDİ”

Katak Arama Kurtarma Koordinasyon Başkanı Barış Pirebaş, bölgede emek verme meydana getiren arkadaşlarının “Ses geliyor.” demesi üstüne hemen oraya koştuklarını söyledi.

AFAD, hususi harekat birimiyle çalışma gerçekleştirdiklerini anlatan Pirebaş, şöyle devam etti:

“‘Ses geliyor.’ dendiğinde içeri koştuk. Zaten dost ömür alanındaydı. Mehmet Ali’yi, ailesinden biliyordum, ‘Akrabalarımız burada, lütfen yardım edin.’ diyorlardı. Biz daha önce arama tarama yaptık ama aşağılarda yapmıştık, yukarıya bakmamıştık. Mehmet Ali’yi çıkardık, peşinden Mustafa’yı da çıkardık. Sağlıkları, bilinçleri yerindeydi. İkisini de hastaneye gönderdik. Şimdi üçüncü bir kişiden şüpheleniyoruz, yine onun için hazırlık yapıyoruz. Tekrar arama kurtarma çalışmalarına devam edeceğiz.”

Enkazdan çıkarılması esnasında Mehmet Ali Şakiroğlu ile konuştuklarını aktaran Pirebaş, “Dedi ki ‘Acıkmıştım, bana yemek verdiler, yine uykuya daldım. Uyandım, acıktım, siz geldiniz.’ dedi. İçeride bir yaşam alanı oluşturmuş. Yemek yemesi imgesel mi yoksa kendi kurgusu mu, şok halinde mi söyledi onu bilmiyoruz.” diye konuştu.(AA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın