Haberi olmadan siyasi parti üyesi oldu2013 yılından itibaren İngiltere’de ikamet eden ve o tarihten itibaren Elazığ’a gelmeyen Zait Özdoğan, televizyondaki bir haberi izledikten sonra e-Devlet’ine girerek siyasal parti üyeliğini kontrol etti. İzlediği haberin aynısı başına gelen Özdoğan, İYİ Parti Elazığ Merkez Teşkilatı 2021/4 dönem aktif üyesi bulunduğunu görmüş oldu. Özdoğan, yasal olmayan yollarla kendini kimin İYİ Parti’ye üye yaptığını merak ettiğini belirterek duruma tepki gösterdi.

Durumu özetleyen Zait Özdoğan, “Elazığ Maden ilçesi nüfusuna kayıtlıyım. 2013 yılında Türkiye’den yasal olarak çıkış yapıp İngiltere’ye geldim. Burada yaşamımı sürdürüyorum. 12 Ekim’de sabah milli haberleri okudum. Haberde güldürmen Cem Yılmaz’ın kardeşi Can Yılmaz diyor ki, ‘Hiç haberim olmadan İstanbul’da bir partiye kayıt edilmişim. Kayıt yapılma haberim olmadan’ diyor. ‘Keşke haber verseydiniz’ demiş. Tabii ben de umursamadım, ‘Belki de bu şekilde şeyler olabilir’ dedim. Sonra haberin alt başlığında diyor ki ‘Bunu e- Devlet’ten öğrendim’. E-Devlet diyince ben de hemen kuşkulanmaya başladım. Ben de e-Devlet’imi kontrol ettim ve siyasi parti üyelik sayfasına girdim. Sayfaya bir baktım ki Zait Özdoğan, baba adı İsmail, anne ismi Tayyibe ve T.C. Hüviyet numaram, Elazığ merkez İYİ Parti 2021/4.Dönem aktif üyesiyim” dedi.

“Kim beni İYİ Parti’ye üye yapmış”

2013 senesinde Türkiye’den yasal olarak ayrıldığını aktaran Özdoğan, “O tarihten itibaren ben Türkiye’ye gitmedim. Değil Türkiye, İngiltere’nin dışına bile çıkmadım. T.C. Kimlik numaramı asla hiç kimseye vermedim. Hiç kimseyi de aramadım, ayrıca kimseye de ‘Herhangi bir partiye üye yapın’ demedim. Eğer ben herhangi bir partiye üye olmak istersem burada olurum, orada niçin olayım. Kim beni İYİ Parti’ye üye yapmış. Buradan Elazığ’daki İYİ Parti Elazığ il başkanı hiç bakmıyor mu okumuyor mu listesinde üyeler kim diye. İsmim orada kayıtlı. ‘Acaba bu Zait Özdoğan kim? Bunun ikametgahı nerede? Bu hiç bir toplantıya, bir eyleme ve seçim çalışmalarına gelmiyor. Nasıl bir üyemiz?’ Bunu asla merak etmediler mi? E-Devlet’te geçiyor ismim fakat orada yokum. Ofislerinde, parti binalarında, ilerlemesinde, toplantılarında yokum. Peki ben iyi mi üyeyim? Bu iyi mi bir üyelik? Ben herhangi bir parti müessese ve kuruluşa üye değilim” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın