Gradient Ventures, Axle’ın veri doğrulamaya yönelik ‘Sigorta için Ekose’ yaklaşımını destekliyor

Sigorta amaçları için riski doğru bir şekilde değerlendirememek, sektöre çok fazla paraya mal oluyor. Bu senenin başlarında, Eyalet Çiftliği bildirildi mülk ve kaza sigortacılığı işinin, “hızla artan hasar şiddeti ve önceki kaza yılında meydana gelen hasarlara önemli eklemeler” nedeniyle 2022’de 13 milyar dolarlık bir darbe aldığını söyledi.

Aks bunu değiştirmeye çalışıyor. Axle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Cameron Duncan, TechCrunch’a verdiği demeçte, iki yaşındaki şirketin sigorta verileri için evrensel bir API geliştirdiğini ve “Sigorta için Ekose” yaklaşımını benimsediğini söyledi.

Birçok insurtech, sigorta dağıtımı ve poliçe yönetimi için çözer. Bunun yerine, Duncan, Armaan Sikand ve Nihar Parikh tarafından başlatılan Axle, gerçek zamanlı sigorta verilerine erişim, otomatik sigorta doğrulaması ve devam eden sigorta kapsamının izlenmesini sağlayarak kiralık araba şirketleri gibi müşterilerin operasyonel maliyetlerini azaltabilmelerini sağlıyor.

“Bugün sigorta endüstrisinde, sigortalamayı geliştirmek için yapay zekayı nasıl kullandığımıza çok fazla odaklanılıyor, ancak devreye girdiğimiz yer bağlantı: Dünyanın geri kalanıyla nasıl etkileşim kuruyoruz?” Duncan dedi. “Misyonumuz, sigorta ile taşıt kredisi, ev ve ipotek gibi paralel sektörler arasındaki boşluğu kapatmak.”

Aks sigortası

Axle ürünleri (İmaj kredisi: Axle)

Plaid’in bankacılık için kullanıcı tarafından izin verilen bir veri platformundan nasıl yararlandığına benzer şekilde, Axle, geliştirici dostu bir API veya Axle’ın düşük kodlu veya kodsuz seçeneklerinden biri aracılığıyla kullanıcıların sigorta hesaplarını güvenilir şirketlere saniyeler içinde bağlamasına olanak tanır.

Bir yıl önce piyasaya sürüldükten sonra şirket, çift haneli müşteri ve gelir büyümesi görüyor ve operatör ağını yüzün üzerinde taşıyıcıyı büyüttü.

Şimdi Axle, 4 milyon dolarlık tohum finansmanı ile aynı hizada. Tur, Gradient Ventures tarafından yönetildi ve mevcut yatırımcı Y Combinator’ın yatırımını ve Soma Capital, Contrary Capital, Rebel Fund, BLH Ventures ve Plaid’in kurucu ekibinin üyeleri ve Cox Automotive’in eski yöneticileri de dahil olmak üzere bir grup melek yatırımcının katılımını içeriyor. .

Kurucu ortaklar, yeni sermayeyi ek işe alma, taşıyıcı kapsamını genişletme ve farklı pazarlar ve kullanım durumları ekleme niyetindeler. Axle için, tekne, ticari sigorta ve sağlık hizmetleri gibi ek sigorta kolları dahil olmak üzere iki büyüme açısı vardır ve diğer doğrulama ve dosyalama talepleri etrafındaki kullanım durumlarıyla yatay gidiş vardır.

Sikand bir röportajda “Verilerin sağlanması son derece karmaşıktır” dedi. “Teknolojimizin bir parçası da, verileri anlamak ve sindirmek için gerçekten standartlaştırılmış bir yol oluşturan alanda ilk olmak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın