Twitter artık arama sonuçlarında resmi Rus hesaplarını yeniden ortaya çıkarıyor

Twitter kısıtlamalarından bir yıl sonra Rus hükümeti hesapları platformunda, sosyal ağ bu engellemeleri kaldırmış görünüyor. Elon Musk’a ait platform, arama sonuçlarında Vladimir Putin ve Rusya Büyükelçiliği’nin hesaplarını göstermeye devam etti.

tarafından fark edilen değişiklik Telgraf, ayrıca Rus makamlarının zaman çizelgeleri ve tavsiyeler hakkındaki hesaplarını da gösterir. Eski bir Twitter çalışanı, yayına bu hareketin muhtemelen bir politika değişikliğinden kaynaklandığını söyledi.

Twitter, son günlerde hangi hesapları kabul ettiği de dahil olmak üzere bir dizi şeyle ilgili politikasını değiştirdi. hükümet ve devlete bağlı. bu Önceki Sürüm “Bu etiketler işlevselliği sınırlıyor mu?” şirketin bu kategorideki bazı hesapların erişimini nasıl sınırladığını açıkladığı yer.

Devlete bağlı medya kuruluşları söz konusu olduğunda, Twitter bu etiketlere sahip hesapları veya Tweetlerini insanlara tavsiye etmeyecek veya bunların önemini artırmayacaktır. Hükümetlerin silahlı bir çatışma bağlamında internetteki bilgilere erişimi engellediği durumlar da dahil olmak üzere, zarar verme riskinin yüksek olduğu sınırlı durumlarda, Twitter ayrıca belirli devlet hesaplarını veya bu etiketlerin bulunduğu Tweet’lerini insanlara tavsiye etmeyecek veya bunların önemini artırmayacaktır. ” poliçesi okundu.

Şimdi, şirket bu bölümü tamamen kaldırdı. Ek olarak, hafta sonu bir kullanıcıya yanıt veren Musk, Twitter’ın “hesaplarını ne istemde bulunacağını ne de sınırlandıracağını” ve şirketin “sistemi oynamaya yönelik tüm girişimleri hızla ele alacağını” söyledi. Tarihsel olarak, var çoklu örnekler Kremlin’in bir anlatıyı manipüle etmek için Twitter hesaplarını kullanması.

Geçen yıl, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra, Twitter zorladı bir politika Bu, serbest bilgi akışını engelleyen ülkelerden gelen hükümet hesaplarının genişletilmesini dizginledi.

“Bir hükümet, kendi eyaleti içinde çevrimiçi hizmetlere erişimi engellediğinde veya sınırladığında, halkın sesini ve bilgiye özgürce erişme yeteneğini baltaladığında, ancak çevrimiçi hizmetleri kendi iletişimleri için kullanmaya devam ettiğinde, ciddi bir bilgi dengesizliği oluşur. Özellikle aktif, silahlı devletler arası çatışma anlarında, bu dengesizliğin yarattığı zararlar şiddetlidir; Şirket, bilgiye erişim ve bilgi paylaşma yeteneğinin büyük önem taşıdığını söyledi. bir blog yazısı o zaman.

Twitter’ı devraldıktan sonra Musk, sosyal ağın gerçeğin hakemi rolünü reddetmeye çalıştı, moderasyon ekibinden çok sayıda çalışanı çıkardı ve ağır işleri yapmak için şirketin kitle kaynaklı doğrulama ürünü olan Community Notes’un rolünü genişletti.

Hafta sonu, Anonim Operasyonlar hesabı, Twitter’ın bir Rus yetkilinin “Ukrayna’nın ortadan kaybolmasını” teşvik eden tweet’i üzerine harekete geçmemesine dikkat çekti. Buna cevaben Musk, tüm haberlerin “bir dereceye kadar propaganda” olduğunu ve insanların kendileri için karar verebilmesi gerektiği görüşünde olduğunu belirterek, sosyal ağın konuşma politikasını ihlal etmiş olabilecek konulara Twitter’ın müdahale etmeyeceğini belirtti. önceki yönetim

Musk yönetiminde Twitter, medyayla ilgili sert kararlar aldı. Şirket, geçen hafta Substack bağlantılarına sahip gönderilere verilen yanıtlar, retweetler ve beğeniler engellendi sonrasında haber bülteni platformu, Notes adlı bir Twitter klonunu tanıttı. Twitter o zamandan beri bu kısıtlamaların çoğunu kaldırdı, ancak yine de öyle görünüyor Substack bağlantılarıyla aramaları sınırlama.

Ayrı olarak Musk, NPR’yi “ABD devletine bağlı bir medya” olarak etiketledi ve ardından tepkilerin ardından bunu “Devlet Finansmanlı Medya” olarak değiştirdi. BBC, PBS ve Voice of America gibi diğer yayınlar da “Devlet Finansmanlı Medya” olarak etiketlenmiştir. BBC var itiraz etti bu etikete ve kuruluşun “lisans ücreti aracılığıyla İngiliz halkı tarafından” finanse edildiğini söyledi.

Geçen hafta Musk New York Times’ın hesabındaki onay işaretini kaldırdı yayın, Twitter’ın ücretli doğrulama hizmeti için ödeme yapmayı reddettikten sonra. Şirket başlangıçta mirası kaldırmayı planladı 1 Nisan’da doğrulama işaretleriancak henüz ilerlemedi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın