Google’ın Vertex AI’daki üretken AI desteği artık genel kullanıma sunuldu

rent a car 34

Google bugün duyurdu Vertex AI’da üretken AI desteğişirketin makine öğrenimi platformu artık genel kullanıma sunuldu. Google’ın PaLM 2, Imagen ve Codey gibi modellerini temel alan Vertex AI, geliştiricilere metin oluşturma ve sınıflandırma, ChatGPT benzeri çok yönlü sohbet deneyimleri oluşturma ve semantik arama ve öneri motorları gibi görevler için bir metin yerleştirme API’si oluşturma için PaLM’nin özelliklerine erişim sunar. Bu modeller, Vertex AI’nın bir parçası olarak sunulacaktır.Model Bahçe,’ Google’ın kurumsal kullanıma hazır temel ve göreve özel modeller koleksiyonu ve düşük kodlu Üretken Yapay Zeka Stüdyosu.

Şirket, bugün Mountain View’deki Bayview Kampüsü’nde müşteriler ve iş ortakları için düzenlenen küçük bir toplantı (Google Cloud Yönetici Forumu) ile birlikte duyuruyu yapıyor. Şimdiye kadar, bu yeteneklerin çoğu yalnızca güvenilir test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu.

Ayrıca, Google’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü kod tamamlama modeli Codey ve Sohbet için PaLM modelinin Model Garden’da görücüye çıktığını da belirtmekte fayda var.

Bazı Google iş ortakları, Codey’den zaten yararlanıyor ve GitLab bunu “bu güvenlik açığını açıkla” özelliği, örneğin. Bu arada Canva, İngilizce konuşmayan kullanıcılarını daha iyi desteklemek için Vertex AI’nın çeviri özelliğini kullanıyor ve şimdi kısa video klipleri daha uzun hikayelere dönüştürmek için PaLM modelini test ediyor.

Üretken AI için yaratıcı iş kullanım durumlarına odaklanan Typeface, bugün ayrıca Google’ın AI araçlarıyla bir ortaklık ve derin entegrasyon duyurdu. Şirket, Google’ın geniş dil modellerinden yararlanacak ve Typeface’i Google Workspace Marketplace’te bir eklenti olarak kullanıma sunuyor. Bu arada DataStax, Google Cloud’daki AstraDB veritabanı hizmetinin artık yapay zeka modellerinin hizmeti uzun süreli bellek için kullanmasına izin verecek bir özellik olan vektör aramayı desteklediğini duyurdu.

Grafik veri tabanı Neo4j de Google Cloud’un Vertex AI’daki üretken AI özellikleriyle yeni bir entegrasyonu duyuruyor. Buradaki yeni yeteneklerden bazıları, yapılandırılmamış verileri kullanıcıların daha sonra doğal dil kullanarak sorgulayabilecekleri bilgi grafiklerine dönüştürme yeteneğidir. Şirket ayrıca bu bilgi grafiklerini gerçek zamanlı olarak zenginleştirmek için Vertex AI kullanacak ve – ve bu kurumsal müşteriler için önemlidir – halüsinasyonları önlemek için büyük dil modellerinden gelen yanıtları bu kurumsal bilgi grafiklerine karşı doğrulama yeteneği ekliyor.

Twilio ayrıca bugün, iletişim merkezi temsilcileri için yeni kişiselleştirilmiş ‘sonraki en iyi eylem’ önerileri ve otomatik çağrı özetleri dahil olmak üzere Vertex destekli yeni özellikleri araştırdığını duyurdu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın