Google Haritalar, göz atılabilir yol tarifleri ve genişletilmiş bir Sürükleyici Görünüm kazanıyor

rent a car 34

Yaz seyahat sezonundan önce gelmesi planlanan Google, Haritalar’a keşif ve navigasyon odaklı yeni özellikler getiriyor.

Google’ın sunduğu yeni “göz atılabilir yol tarifleri” ilan edildi Şubatta. Android ve iOS’taki Haritalar uygulamalarında bu ay kullanıma sunulmaya başlayacak. Yürüme, bisiklete binme ve sürüş yolculuğunun ilerlemesini kilit ekranlarından veya rotaya genel bakıştan takip etmeyi seçen kullanıcıların, her bir dönüşün nerede yapılacağına ilişkin güncel ETA’ları ve bildirimleri görmelerine izin verecekler.

Google Haritalar güncellemeleri

Görsel Kaynakları: Google

Göz atılabilir yol tariflerinin yanı sıra, Haritalar’da araştırdığınız yerleri otomatik olarak Haritalar ekranının yan tarafında vurgulanacak şekilde düzenleyen bir kısayol olan masaüstündeki Son Kullanılanlar’a yapılan güncellemeler de geliyor. Yakında Google, siz Google Haritalar penceresini kapattıktan sonra bile yerleri En Son öne çıkanlar’a kaydedecek ve görüntülediğiniz yerleri kaldırmak, hedefler arasında özel rotalar oluşturmak ve bir yer seçimini başka biriyle paylaşmak için araçlar ekleyecek.

Son olarak, Google’ın iOS ve Android Haritalar uygulamasındaki, dünyanın çok boyutlu bir görünümünü oluşturmak için görüntüleri bir araya getiren AI destekli özelliği Immersive View, 500’den fazla yer işaretine genişliyor. Öne çıkanlar arasında Prag Kalesi ve Sidney Liman Köprüsü bulunmaktadır.

Google Haritalar güncellemeleri

Görsel Kaynakları: Google

Google Haritalar’ın kıdemli ürün müdürü Christina Tong, bu sabah bir blog gönderisinde daha fazlasını paylaştı:

“Zaman kaydırıcı ile [in Immersive View], günün farklı saatlerinde havanın nasıl olacağını ve ne kadar kalabalık olacağını görebilir, böylece önceden plan yapabilirsiniz. Elimizde veri bulunan yerlerde, rezervasyon yaptırmak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olması için restoranların ve kafelerin içine göz atabilirsiniz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın