Sürüş süreleri uygulaması ETA, kullanışlı konum kontrol panelini CarPlay’e getiriyor

Yaklaşık on yıl lansmanından sonra, ETA’lar basit sürüş süreleri uygulaması nihayet Apple’ın CarPlay’ine giriyor. Bir gezi planlamak için alternatif bir ilk adım sunan yeni güncellenen uygulamanın, mobil haritalar veya diğer navigasyon uygulamalarıyla doğrudan rekabet etmesi amaçlanmamıştır. Bunun yerine, takviminizle de senkronize olabilen, size ev, iş, okul, bir sonraki toplantınız veya başka herhangi bir şey gibi çeşitli yerlere yönelik seyahat sürelerini ve trafik uyarılarını birden fazla formda gösteren bir “konum panosu” işlevi görür. ulaşım. Gitmeye gerçekten hazır olduğunuzda, ETA seçtiğiniz navigasyon uygulamasında navigasyonu başlatabilir ve varış saatinizi arkadaşlarınızla paylaşabilir.

Evet, bu kadar çok seyahat planlamasının ve navigasyonun gerçekleştiği yerde, yani aracınızda böyle bir aracın bulunmaması biraz çılgınca. Ancak ETA’nın kurucu ortağı Anthony Harrison, Apple’ın kuralları nedeniyle ekibin ETA’nın varlığının büyük bir bölümünde CarPlay’de yayın yapmasına izin verilmediğini açıklıyor.

Apple, CarPlay’i geçen yıla kadar açmamıştı. yetkiler (özel bir izin kümesi), ETA’nın CarPlay platformu için oluşturabildiği daha geniş bir uygulama grubuna, diyor Harrison. Daha önce söz konusu olan, ETA’nın olmadığı gerçeğiydi. teknik olarak bir navigasyon uygulaması, bu nedenle hak kazanamadı.

Apple’ın gevşettiği kurallarla, tahmini varış zamanı nihayet özellik setini eskisi gibi sadece iPhone ve Apple Watch kullanıcılarına değil, sürücülere de sunabiliyor. (Ve genellikle uzun zamandır beklenen lansmanlar için “nihayet” kelimesini kullanmaktan çekinsek de, bu durumda – 9 yıl sonra! – bunun uygun olduğunu düşünüyoruz.)

rent a car 34

Görsel Kaynakları: tahmini varış zamanı

ETA, kullanıcı arabirimi ve özellik seti açısından son birkaç yılda, yani platform iyileştirmelerinden ve güncellenmiş tasarım yönergelerinden yararlanmanın ötesinde, radikal bir gelişme göstermedi. Özünde, ETA, her zaman olduğu gibi, tek bir amaca hizmet etmek için oluşturulmuş, bir bakışta tarzı bir yardımcı program olan ve genellikle uygulamayı yolculuğunuzu planlamaya başlamak için bir harita uygulamasına tercih edilir hale getiren basit bir konum kontrol panelidir.

Geliştiriciler ayrıca, uygulamayı açmanıza bile gerek kalmadan seyahat sürelerini daha kolay izlemenizi sağlayan widget’lar ve komplikasyonlar için destek gibi çeşitli iOS ve watchOS güncellemelerini hızlı bir şekilde benimsiyor.

Buna rağmen, ETA, App Store’un gözden kaçan bir bulgusu olmaya devam ediyor. Yıllar boyunca çeşitli hataları (ve bazen kullanıcı hataları) nedeniyle, uygulamanın 3,8 yıldızlı derecelendirmesi, bazılarının onu gözden kaçırmasına neden olabilir. Ancak geliştiriciler şikayetlere yanıt veriyor ve uygulamanın kalıcı gücü, sadık bir müşteri grubu tarafından benimsenmesinin bir kanıtı. Şirket, amaçlarına göre başarılı olan 2014 çıkışından bu yana 100.000’den fazla ödeme yapan müşterisi olduğunu belirtiyor.

Uygulamanın aynı zamanda, ilk 4,99 $ ücretini ödedikten sonra sizi bir abonelik için rahatsız etmeyen, artık nadir bulunan ücretli indirme olduğunu da eklemeliyiz. Canlandırıcı.

Görsel Kaynakları: tahmini varış zamanı

ETA’nın yeni CarPlay özellikli sürümü, iPhone muadili ile benzer bir işlevsellik seti sunuyor.

Harrison, bu durumda, seyahat süresi ve trafik koşullarının net bir şekilde görüntülenmesiyle favori konumlarınızı ön panelinize koyabileceğinizi söylüyor. Takvim entegrasyonları ile yaklaşan randevularınız ve toplantılarınız da tavsiye edilen ayrılma saatleriyle birlikte gösterilir. Navigasyona hazır olduğunuzda, tercih ettiğiniz navigasyon uygulamasında yol tariflerini başlatmak için bir konuma dokunabilirsiniz.

Güncellenmiş sürüm şu adreste yayında: Uygulama Mağazası şimdi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın