Google, Arama’daki yeni üretken yapay zeka özelliklerine erişim sağlamaya başlıyor

Google ilan edildi Bugün, şu tarihten sonra Arama’da yeni üretken yapay zeka özelliklerine erişim açmaya başlıyor: G/Ç’de onlarla dalga geçiyor iki hafta önceki olay Teknoloji devi erişimi açıyor Arama Laboratuvarlarıinsanların Arama Oluşturucu Deneyimi de dahil olmak üzere deneyler için kaydolmalarına ve daha geniş sürümden önce bunları test etmelerine olanak tanıyan yeni bir program.

Arama Laboratuvarları’na kaydolduysanız, Arama’daki yeni üretken AI özelliklerini test etmeye başlayabileceğiniz zaman e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Kaydolmadıysanız ve kaydolmak istiyorsanız, bunu Google uygulamasının (Android ve iOS) en son sürümünde veya Chrome masaüstünde Labs simgesine dokunarak yapabilirsiniz.

Google, deneye girdikten sonra yapay zeka destekli yeni üretken Arama deneyiminin bir konuyu daha hızlı anlamanıza ve işleri daha kolay halletmenize yardımcı olacağını söylüyor.

Google, bu yeni güncellemeyle, kullanıcıların yeni veya karmaşık bir konuda kolayca hız kazanabileceğini söylüyor. Normalde ayrı sorgulara ayırmanız gereken bir konu hakkında bilgi almak istediğinizi varsayalım. Arama artık yapay zeka destekli bir anlık görüntü sağlayacak, böylece “ukulele mi gitar mı öğrenmek” gibi bir sorgu yazarken hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak.

Arama Üretici Deneyimi, belirli sorular için hızlı ipuçlarını da ortaya çıkarabilir. Örneğin, “Yünlü bir süveterdeki eski kahve lekesini nasıl çıkarırım” veya “Pasaportumu nasıl hızlı bir şekilde yenileyebilirim” gibi şeyler ararsanız, bilmeniz gereken temel bilgilere yönelik ipuçlarını kolayca bulabilirsiniz. veya mevcut bir dizi seçeneği görün ve web’in yardımıyla bir sonraki adıma geçin.

Ayrıca, yeni arama deneyiminde bir Alışveriş entegrasyonu da var. Google, “Mutfak için duvar kağıdını soyun ve yapıştırın” gibi şeyleri arayabileceğinizi, örneğin çıkarmanın kolay olup olmadığı gibi önemli faktörleri öğrenebileceğinizi ve fiyat, müşteri puanları ve satın alma bağlantıları dahil olmak üzere bir seçenek listesi alabileceğinizi belirtmektedir.

Daha fazla araştırmak istiyorsanız, “bir takip sorusu sor” seçeneğini belirleyebilir veya sizi Google’a araştırdığınız konu hakkında daha fazla soru sorabileceğiniz sohbet moduna götürecek önerilen bir sonraki adımı belirleyebilirsiniz. Bağlam, sorudan soruya taşınacaktır.

Google, “Bu deney, Arama’ya üretici yapay zeka ekleme konusundaki ilk adımımız ve zaman içinde birçok güncelleme ve iyileştirme yapacağız” diye yazdı. Blog yazısı. “Aradığınız şeyi bulmayı nasıl daha doğal ve sezgisel hale getirebileceğimizi yeniden tasarlamaya devam ederken, bu yeni yetenekleri test etmeniz ve yol boyunca geri bildirim paylaşmanız için heyecan duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın