Galaxy Tab S8 için Android 12L tabanlı One UI 4.1.1 dağıtıma çıktı

Galaxy Tab S8 için Android 12L tabanlı One UI 4.1.1 dağıtıma çıktıAndroid 12L tabanlı One UI 4.1.1 nihayet Galaxy Tab S8 cihazlarında kullanılmaya sunulmaya başlandı. Sammobile‘ın haberine bakılırsa, bu gelişmeyle birlikte Tab S8, Samsung dokunuşlarını içeren güncellemeyi alan ilk tablet serisi oldu. Bu güncelleme şimdiye kadar, yalnızca Güney Kore ve Avrupa’daki kullanıcılara sunuluyor ve daha çok ülkedeki insanların güncellemeyi yakında görmesi muhtemel görünüyor.

One UI 4.1.1, bilhassa daha büyük ekranlı cihazlar için yapılma Android 12L’den oluşturulmuştur. Güncelleme en önce Lenovo P12 Pro tablete geldi. Samsung ve Microsoft da, güncellemeyi ondan sonra cihazlarına getirmeyi taahhüt etmişti.

Android 12L, aynı anda iki farklı ekranı görüntülemenize imkan tanıyan iki sütunlu yeni bir düzenin yanı sıra daha bereketli çoklu görev kullanımlarına olanak tanıdığı olan bir vazife çubuğu ekliyor. Güncelleme ile birlikte, uygulamaları vazife çubuğundan ekrana sürükleyip bırakarak bölünmüş monitör modunu açabilirsiniz. Ayrıca bölünmüş ekran ve tam monitör modu arasında geçiş yapmanızı sağlayan yeni bir iki parmak hareketi de sunuyor.

Samsung, arayan kişiler için hususi arka planlar ayarlamanın bir yolu ve Dosyalarım uygulamasındaki belgelerdeki bilgileri arama yeteneği dışında, Google’ın güncellemesine çok önemli bir şey eklemiyor. One UI’nin bu yeni sürümü, Samsung’un bu ayın başlarında tanıttığı yeni Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 ile birlikte geliyor.

One UI 4.1.1 güncellemesi, muhtemelen Galaxy Tab S8 kullanıcılarına, bilhassa de 14,6 inçlik devasa Galaxy Tab S8 Ultra’ya haiz olanlara hoş bir güncelleme olarak gelecektir. One UI 4.1.1’in kullanıma sunulması, bu probleminin çözülmesine yardımcı olacak ve işletim sisteminin daha büyük bir ekranla daha iyi çalışmasını elde edecektir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın